Hal bevezetése?

Figyelt kérdés

Szeretném megkóstoltatni a halat a kisfiammal és azt szeretném kérdezni, hogy ti milyen fajta hallal kezdtétek?

Leginkább a szálka miatt kérdezem, bár nyilván összeturmixolom neki, de gondoltam az iglo halrudacskára, hogy leszedném róla a bundát és azt kapna először, abba biztosan nincs szálka.

Ti hogy csináltátok?


A másik kérdésem:

Kaptam egy táblázatot a védőnőtől, hogy mit mikor kell bevezetni.

Na abban pl a körte, szilva 8 hónapos kortól ajánlott, viszont láttam olyan bébiételt, ami körte-szilva ízű, és 4 hónapos kortól ajánlott.

És több ilyennel találkoztam.

Na akkor melyiknek lehet hinni?



2015. febr. 10. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Az iglo halrudacskában valóban nincs szálka, de hal se nagyon.

Az egyetlen hal amit én megeszek az az afrikai harcsa, mert teljesen szálkamentes, így én a gyerekrovossal egyeztetve azt adtam neki.

A második kérdésedet én is feltettem a védőnőnek, azt mondta azért, mert a bébiételben elvileg ellenőrizve vannak bizonyos anyagok, amiket te nem tudsz kiszűrni.

2015. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Kecskeméti bébiétellel adtam először halat a fiamnak. Úgy emlékszem, 6 hónapos kortól. Nagyon büdös volt szerintem (én nem szeretem a halat) paradicsomos hal, de a fiam imádta.

A védőnő csodálkozott, mert szerinte 1 éves kor után adható a hal. "Igazi" halat akkor adtam. Fagyasztott tengeri halfilé volt. Az igló szerintem nem 100 % hal, talán abban van állagjavító, meg ilyenek.


A bébiételek máshogy készülnek, ezért van néhány olyan zöldség gyümölcs, ami bébiételben adható, "igazi" még nem.

2015. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a Kecskemétis paradicsomos hallal indultunk, mindkét gyerekem imádta. Aztán 1 éves kor körül már úgy tolták befelé a balatoni hekket, mintha muszáj lenne.
2015. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

Én Univer bébiételt néztem, de abból nem volt halas, vagy lehet csak elfogyott, úgyhogy akkor megnézem a kecskemétit ;)


nekem fura ez a máshogy készült, így kár 4 hónappal hamarabb is adható, mert laikusan a gyümölcs az ugyanúgy gyümölcs, de ehhez nagyon nem értek, ellenben az ezzel foglalkozókkal... csak tényleg furcsa egy kicsit...


Köszönöm még egyszer!

2015. febr. 10. 13:29
 5/10 anonim ***** válasza:

a halas kérdésedre nem tudom a választ, a szilva körtével kapcsolatban én kérdeztem külön a védőnőt, mert a babámat fogja az alma (6 hónapos, anyatejes).

Azt mondta, nem kell kőbe vésett szabályként tekinteni a táblázatra, hazai, nem apró magvas gyümölcsök terén annyi a rizikó, hogy puffadást okoz, ezért nyugodtan meg lehet kóstoltani a szilvát is körtét is, ha nem puffad tőle, akkor lehet adni neki.

Nekünk a körte nagyon bevált, egyből elmúlt a szorulása, és nagyon szereti, úgyhogy azt kap 6 hónapos kora ellenére, nyersen, hámozva. Szilvát ugyan nem adtam neki, de az meg főleg nem puffaszt hanem ugye hajt, azt is adhatsz.

A citrusfélék és az apró magvasak esetében nem árt figyelni hogy egy éves kor alatt ne kapja a baba.

2015. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A babámnak főzök, de a halat kész bébiétel formában kapja. Nekem a védőnő tanácsolta, hogy ne vacakoljak vele. Én dm saját márkásat szoktam neki adni. Jó illata van mindegyiknek, nem büdösek. Körtét fél éves korától adok neki. Szilvát elvileg 5 hónaptól kaphat, de csak a héja nélkül. Én is bevezettem 5 hónapos korában. Nem okozott problémát, de a babám nem nagyon szereti.
2015. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek is!

Én is főzök Neki szinte mindent, azért nem tudtam, hogy melyik hallal kezdjem, de akkor inkább maradok a bébiételnél e tekintetben.

Az almát az én kisfiam imádja, két hónapig szinte minden nap szó szerint falta, de egy hete neki is beszorult a kaki, és rájöttem, hogy bizony az fogta meg neki így hirtelen a semmiből... :/

2015. febr. 10. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:

a bébiételben lehet bízni, ami azon van, azt a bébiétel formában adhatod, de "rendesen" csak később, ahogy a táblázatokban.

én halat üvegeset adtam, és adok még most is, ugyanis múltkor akkora szálkát találtam a halrudacskában :O heti egyszer így üveges kaját kapnak :)

2015. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 S.V.V. válasza:
Mindenképp nézz körül, ha teheted, a Müllerben! Ugyanis valamiért ez sehol nincs nagydobra verve, de amíg a szokásos üzletekben és drogériákban van korosztályonként 5-6 féle HIPP márkájú bébiétel, addig a Müllerben még egyszer annyiféle található! Olyan ízek, menük, amiket máshol nem talál az ember! És így van a halas bébiétellel is. Már 4 hónapos kortól van Zsenge répa burgonyával és vadlazaccal, és ennek továbbfejlesztett változata 8 hónapos kortól Répa rizzsel és vadlazaccal, ez már enyhén fûszerezett. A kisfiam nem gyõzi enni, annyira imádja a lazacos bébiételt. Nem pangasius és kókány társaik, hanem lazac van benne. Én magunknak sosem vennék lazacot, de így legalább hozzájut a baba. És amíg más üzletben a HIPP bébiétel 5-600 forint, a Müllerben 335,- Ft, a 8 hónapos korú pedig 375,- Ft. Ha akciót fogsz ki, 300,- Ft körül megvehetõ! Minden elképzelhetõ ízû HIPP bébimenü megtalálható a Müllerben, a gyümölcsök, joghurtok, müzlik választéka szintén óriási, máshol nem is ismert fajták sorakoznak a polcon. És semmivel sem drágább ott, mint más márkák az egyéb drogériákban! Próbáld ki!!!! :)
2015. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 S.V.V. válasza:

[link]


Próbáltam Neked linkelni, ez egy német oldal. Mert hogy Németországban árulják, a Müller is onnan szerzi be.. Csak nem értem, a többi üzletben miért nem kapható.

2015. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!