Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkakiütésre hatásos gyógymód?

Pelenkakiütésre hatásos gyógymód?

Figyelt kérdés
A gyermekem fogzik. Tegnap vettem észre, hogy közvetlenül a vágásban apró piros pöttyök vannak és az egész piros is. Van Sudocrem, azt kentem rá este, de nem láttam jobbnak reggelre. Ti hogyan kezelitek?
2010. febr. 11. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
szellőztesd sokat. nekünk a babylove popskirém vált be.
2010. febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én addig kentem sudocrem-mel amég el nem múlt, azóta pedig a naturland unguentum infantumot használjuk
2010. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalomtól ne várj csodát. Nekünk a Sudokrém segített, de kellett neki 2 nap. Ami kb. 10 kenést jelentett.
2010. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem érzékeny a gyógyszertári krémre a sudocrem nem használt.Nekünk a Nivea pelenka kiütés elleni krém volt jó és a kamillás lemosás ,sok szellőztetés.
2010. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne add fel a Sudokrémes kenegetést! Ha nagyon kicsípte neki, szerintem is kell kb 2 nap. De remélem nem folyamatosan kenegeted a Sudóval? Mármint, ha szép a popsi, nem avval kened?
2010. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem használok rá folyamatosan Sudocremet, csak éjszakára szoktam bekenni, biztos, ami biztos alapon!

Hintőporozni ajánlott ilyenkor?

2010. febr. 11. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Boraxos krém.
2010. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én rendszeresen "szellőztetem" a babó popóját, nyáron persze könnyebb, mert akkor a melegben egy pokrócon hagytam, hogy fürcsi előtt kb. fél órát meztelenkedjen. De most télen is minden pelenkázáskor, miután már letörölgettem a popsiját, bohóckodunk, "tornázunk" a pelenkázón pár percet, amíg szellőzik. Ennek köszönhetően alig találkoztam még pirosodással, csak a fogzáskor éjjel álmában elkövetett kaka tudta kicsípni :)

Ha kijön a kiütés, még többször szellőztesd a popsiját, lehetőleg minden pelenkázáskor inkább víz alatt mosd le neki, ne popsitörlőzd és kenegesd alaposan Sudocream-mel.

2010. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!