Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem etetem meg hajnalban...

Ha nem etetem meg hajnalban álmában a kislányomat (10hónapos), csak 4 étkezés jön ki egy napra. Nem gond?

Figyelt kérdés
Rossz evő, kicsi az étvágya. Lassú a súlyfejlődése. A gasztroenterológus speciális roboráló tápszert írt fel neki. Azt issza este lefekvés előtt(150 milit) meg hajnalban álmában. Viszont hetek óta csak 30 mili körül iszik meg hajnalban. Utána 9 körül sinlac pép gyümölcsel, délben húsos főzelék, uzsonnáját tejpép, vacsora tápszer. Csak a pép eset fogadja el. Ha elhagyom a hajnali évért, csak 4x fog enni egy nap. 3óránál hamarabb nem éhezik meg, tehát plusz étkezést napközben nem tudok beiktatni. Félek, hogy méginkább lelassul a fejlődése :(
2015. febr. 17. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel keveset eszik és lassú a súlyfejlődése, én nem hagynám el a hajnali etetést.
2015. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én meg pont azért hagynám el a hajnali evést, hogy hátha jobban kiéhezik a 'tízóraira" és többet eszik belőle, ami táplálóbb... mennyit hízik? mert az én fiamnak is most nagyon megállt a súlygyarapodása mert elkezdett mászni, felállni és ledolgozza a kalóriákat...szintén 10 hónapos
2015. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sem etetném hajnalban, hátha normális időben ébred reggel, amikor megéhezik és akkor kijön napközben majd az 5 étkezés is.

Az én fiam is 10 hós múlt, lassan 2 hónapja nem hízik, de hosszra nagyon sokat nőtt megint. Egész nap megy és pörög, de ő szerencsére napközben sokat eszik és nem tejpépet meg főzeléket, hanem majdnem azt már amit mi. Csak reggel vacsora tápszer, a többi kifli+krémek, tésztás, rizses ételek, rengeteg gyümölcs, zöldség és hús.

2015. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én elhagynám és leállnék erről a megtöméses étrendről is. lehet azért nem éhes mert ilyen borzalmakat kap :D

mikor felkel, kapjon katonákat! vagy kását, esetleg egy joghurtot (mindenféle dúsítás, sűrítés nélkül). majd 10 óraira egyen egy két cikk almát vagy banánt, szilvát, meggyet, bármi ami gyümölcs és csak gyümölcs legyen!

ha nem dúsítod akkor a gyümölcs az víz+cukor, 1,5 óra elteltével egyszerűen kipisili :) étvágygerjesztő, éhséget okoz, szóval én ezt nem hagynám ki. ezután 1,5 órával jöhet az ebéd, majd az uzsonna, amit szintén lecserélnék, 10 hónaposnak már nem kell tejpép :) ha szereti a főzelékeket, akkor ehetné azt amit ebédre evett.

nem ismerem a gyerekedet, de ha szerinted nyitott, akkor próbáld ki ezt! hatásosabb szokott lenni mint a felturbósított natúr szénhidrát aminek eleve borzalom az íze :)

2015. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem eszik darabosat, öklendezik, hány tőle. Így nrm tudok neki katonákat adni. 10 hónaposan 7,5 kiló(időre született, 3500grammal)

Születésétől fogva rossz evő. Kis mennyiségeket eszik, így abba a kevésbe igyekszem kalóriát, szénhidrátot vinni, hogy fejlődjön rendesen. Ételallergia gyanuja is felmerült, ezért óvatos vagyok azzal, hogy miket kap. De igyeszem olyat főzni, amiből ő is kaphat. A tejpépet szereti, viszonylag lelkesen eszi, akkor miért vonjam meg tőle? És mit adjak helyette?

2015. febr. 17. 14:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, leírnád, mit értesz borzalmak alatt? Azért ez elég durva megfogalmazás. Megérteném, ha azt írtam volna, hogy chipsen, csokin, kólán él a gyerekem...
2015. febr. 17. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
szia! szegény.. megértelek. Mi is küzdünk nap mint nap, hogy fejlödjön. Nem jó evö, örülünk is ha egy nap meg van nála 2 étkezés, ahol igazán jól eszik. A többi csak kínlódás. Nálunk is 4szer eszik egy nap, de ha hajnalban kap tápszert akkor a reggelit nem eszi.Amig szoptattam, addig szépen fejlödött súlyra. Most már azt eszi amit mi is. Voltunk mi is allergia vizsgálaton, ott kiderült hogy genetikailag hordozza a glutén érzékenységet,de egyértelmüen még nem lehet megállapítani nála, és lehet hogy nem is lesz érzékeny, csak hordozója a génjeiben. O.o Azon kívül, hogy kevés a súlya nem találtak semmi rendellenességet. Boldog, kiegyensúlyozott, rengeteg energiával, egész nap nem áll meg egy pillanatra sem. ( délutáni alvást kivéve) ja. azt nem írtam 16 hónapos kisfiú, most volt 8 kg. Örülnénk mi is egy-két tippnek, hogy hogy hizlaljuk :)
2015. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk ami bevált, az a Sinlac, és az Infatrini nevü tápszer.
2015. febr. 18. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!