Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tudok venni tejmentes...

Hol tudok venni tejmentes pépet, és mi a neve? A kicsikém a tej minden öszetevőjére allergiás, hozzátáplálom csak amiket adok neki már unalmasnak találom.

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Tescoban szokta venni a barátnőm(az ő picije tejallergiás) meg a Dm-be és Rossmannba.Azt hiszem a Humananak van almás HA-s tejpépje a Tescoban meg a Hippnek amit igy lehet venni.De a doki is tud kiirni HA-s tejpépet úgy olcsóbb is.
2010. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Beszélj a védőnőddel. A doki írhat fel HA-s tejpépet a milupátol. Mi is ezt esszük. De a védőnőm tegnap előtt hívott, hogy van egy csomó új terméke a milupának, amit doki írhat fel. Minden féle allergiásoknak is. Kérdezz utána. 90% os támogatás van rá :)

2010. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajna abban nem tudok segíteni, hogy hol van tejmentes pép, de abban meg tudlak erősíteni, hogy tejmentes diéta egy kicsit unalmas. HA jól vettem i a szavaidból ő még kicsi, tehát igazából még te alakítod ki az ízlését, mert kicsiként te szoktatod hozzá újabb ízekhez. Így a számodra furcs ízeket is összekombínálhatsz, ha te nem is ennéd meg. Így egy kicsit színesítheted.

Én például rízy tejjel pótolom főzősnél, de ő már 4 éves és meginni nem szereti, ha kisebb lenne hozzá lehetne még szokatni, és ebben van legalább annyi kálcium, amennyi szükséges egy hozzátáplálás során.


Sok sikert!

2010. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Sinlac (pépes)tápszert is szokták adni allergiás babáknak
2010. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolónak,igen még 6 hónapos.Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.
2010. febr. 12. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem a sinlac nem jött be, mert mindig kiköpte. Mivel a fiam nem volt ugyan allergiás, de nem volt hajlandó megenni semmit ami tejes volt, én csak kihagytam és néha használtam a rízstejet. Hiába főztem bármit, amiben volt tej, már nem ette meg és hat hónaposan azért már sok mindent megevett annól is, amit mi ettünk, így változatos volt valamennyire.
2010. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen lehet venni. Gyógyszertárban is vehetsz. Azt viszont kétlem, hogy a tej összes összetevőjére allergiás lenne, mert ilyen nem igazán van. Általában 1, esetleg 2alkotóra allergiás az ember. Ha így lenne ahogy írtad, akkor szinte semmit nem ehetne. Még HA pépet sem, mert ezek csak a megelőzésben segítenek. Ha valaki bizonyítottan allegiás akkor speciális ételeket kap.
2010. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
pedig igy van abba kellet hagynom a szoptatást is emiatt 3hónaposan.Speciális tpszert kap neocat valamint a zöldségféléket már be vezettem nála,csak azok elég unalmasak.
2010. febr. 12. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:

13:19-es képzeld el, hogy van olyan, hogy teljesen allergiás a tejre valaki. Az én lányom is az és semmi olyan ételt nem ehet, amiben állati eredetű tejtermék van, még tejpor, sőt semmit amiben a tej szó benne van. Igen így nagyon rossza a diéta és képzeld el az én lányom e mellett még a tojásra, búzára és szójára is allergiás, na ez a nehéz.


A kérdezőnek én a kicsifiammal már három hónaposan ettem mindent, amit le tudtam pépesíteni turmixgéppel és ő se evett tejet, de nem volt annyira egyhangú. Egyébként csak neked unalmas ő ehhez szokot és nem tudja, hogy más is van. Csak arra vigyázz, hogy minden vitamin ,eglegyen a zöldségekben és gyümölcsökben, illetve pótold a kálciumot, ha szükséges.

2010. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13:19-s vagyok. Elnézést, ha valaki bántónak vette amit írtam. Nem ez volt a célom. Én is ezt írtam, de az hogy valaki ennyire allergiás legyen, ritka. Ezért írtam, hogy azoknak a babáknak nem elég csupán a HA-s pép és tápszer. Ha valaki ennyire allergiás, akkor még azokat sem eheti.
2010. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!