Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnak 3 napja...

7 hónapos babámnak 3 napja hasmenése van, mi vált be nektek, milyen ételt adjak neki amitől jobban lesz a pocija, szinte semmit nem akar megenni?

Figyelt kérdés
Nagyobbik tesó hányt, ment a hasa. Várható volt, hogy ő is elkapja. A doki azt mondta mikor a nagyobbal voltunk, ha a kicsi is elkapná adjuk neki a smecta port. Az a baj, hogy ebből csak naponta 1-et kaphat. Azt hittem mára már kigyógyul belőle, napközben nem is volt baj de este megint nagyon ment a hasa. Étvágya sincs, a foga is jön közben és szinte semmit nem tudok beleerőltetni. Ma is fél üveg ebédet evett és kb 3dl tápszert. Inni szerencsére iszik sokat, jó a kedve is de semmit nem eszik maximum ha valami kekszet adok neki azt elrágcsálja, de kanalasat semmit nem hajlandó.
2015. febr. 20. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

pont a keksz amit kell ennie :) nem kell neki ennie pépet, a tápszertől meg csak még jobban hasmenése lesz. illetve a heim pál orvosai szerint a répa ilyenkor nagyon jó, csak sima főtt répa vagy répalé ha elfogadja és szőlő a kiszáradás ellen.

kekszet mindig adj a kezébe holnap, az majd megfogja, jobbulást

2015. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rá tudod szánni, vegyél neki biogaiat, kb 3000ft. A bélflóráját rendbeteszi. Nekünk két orvos is ezt mondta, amikor elkaptuk a hányós, hasmenős vírust. Ezen kívül sok folyadék, almakompót, krumplipüré - ha eszik már joghurtot, akkor joghurtos krumplipüré, keksz gyümölccsel.
2015. febr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem kötekedni akarok, tényleg! de muszáj leírnom, hogy almakompót nem jó, mert cukor van venne, az felel ugye az erjedésért, így hashajtó hazása van, a joghurt meg pláne hashajtó. viszont joghurt helyett a kefír nagyon jó, a kefír megerősítő a bélbolyhokat :)
2015. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Későn olvastam, kedves 3-as:). Még eddig nem kapott semmi joghurtot, kefírt, semmit. Vettem neki ma babajoghurtot kis keksszel, azt megette kíváncsi leszek az eredményre... Kefírt is ehet már 7 hónaposan? Eddig nemnagyon adtam neki a répa, alma, tök, banán, csirkehusi és társain kívül nagyon semmit. A védőnő azon is kiakadt mikor meglátta, hogy háztartási kekszet rágcsál, hát mondom semmit nem hajlandó megenni (akkor épp a foga jött). Most is, hogy olvasgatom inkább már a fogára tippelek, de már 4 napja a foga miatt lenne? Olyan bocsi a kifejezésért, de sugárba jön ki neki, sárgás és nagyon büdi. Az étvágyával ma nem volt gon, hangulatával sem, csak a hasa...:(
2015. febr. 21. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, nekem a patikus és az orvos ajánlotat a joghurtot, mivel a bélbaktériumokat az rendezi, nem a kefír, az almakompótot pedig cukor nélkül készítem,de akkor főtt almát írok helyette...
2015. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!