Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori műtét IV. Fokú...

Csecsemőkori műtét IV. Fokú vur esetén, esetlegesen vesekivétel?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata valamelyikben? Hogyan zajlik? Hogy telnek a műtét utáni napok a kórházban? Mennyi ideig kell bent maradni? 8 hónapos a kisfiam... Köszönöm!

2015. febr. 25. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 13 hónapos. Most április elején műtik szintén VUR-ral. Neki az egyik veséjének 1/6-át kell kivenni a plusz vesevezetékkel együtt. A műtét a Pécsi Klinikán lesz. Azt mondták, a befekvés után 2-3 nappal lesz a műtét, ha nem lesz komplikáció, akkor 1 hét után hazajöhetünk, de akár 2-3 hétre is számíthatunk. Engem egy anyuka nagyon megijesztett, mert azt mondta, hogy a hat hónapos fia 10-12 napig ki volt kötözve az ágyhoz, csak háton feküdhetett, hogy a szövetek visszahúzódjanak. Hát ezt az én éppen járni tanuló, örökmozgó fiamnál, aki 14,5 hónapos lesz akkor, nem igazán tudom elképzelni. Rettegek ettől az egésztől. Nálatok hogy derült ki, ha szabad kérdeznem? A te fiad is folyamatosan kap antibiotikumot a felülfertőzés elkerülése miatt?
2015. febr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál hat hetesen derült ki. Elmentünk egy fizetős uh-ra, ahol már mondták, hogy kérjünk időpontot a nefrológián, mert valami nem stimmel. Hozzáteszem, hogy akkor már 2-3 napja nyűgös volt. Mondták, hogy, ha büdös lenne a pisis pelus, vagy ok nélkül belázasodik, azonnal vigyük kórházba. Nah, hát másnap reggel olyan szúrós szagú volt a pelusa és csak sírt folyamatosan. Délben rájött a hasmenés, de nagyon durván, a pelenkázótól a függönyig ért a kaki, aztán hirtelen 39 fokos láza lett. Bevittük a kórházba, vért és pisit vettek, mondták, hogy irány az osztály, fel kell venni a gyereket, mert vesemedence gyulladása van. Egy hétig kezelték, ment neki a branülben az antibiotikum. Utána jöttek a katéteres vizsgálatok, az izotópos, aztán az ítélet: III-as és IV-es VUR, műteni kell. Közben persze hónapok teltek el, azóta is szedi az antibiotikumot.
2015. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, én is a kikötéstől ijedtem meg, mert én is ezt hallottam, de azért abban reménykedek, hogy nem 12 nap, mert az rettentő sok!!! Budapestiek vagytok? Mert városonként eltérő lehet a gyakorlat. Nekünk 6 hetesen ( UH)derült ki, hogy az egyik veséje kisebb. Aztán 2x kapott el azóta húgyuti fertőzést. Érdekes, mert fél éves koráig semmi gond nem volt...
2015. febr. 26. 08:02
 4/8 A kérdező kommentje:
A 2. fertőzés után nézték meg VUR-ra és márc.6-án megyünk izotópos vizsgálatra. Most kezdtük az állandó antibiotikumot. Eddig csak amikor kijött rajta a fertőzés, akkor kellett szedni.
2015. febr. 26. 08:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, látom Pécsen lesz a műtét...
2015. febr. 26. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi Pesten laktunk, a Bethesdaban kezelték, csak közben elköltöztünk Vas megyébe. Az izotópos nálatok is altatásos lesz? Az első alkalommal (4 hónaposan) még nem altatták, mivel nem forgolódott, kibírta a fekvést, de most már lassan 14 hónaposan nem biztos, hogy tudna háton feküdni fél órát, ezért a doki azt mondta, el kell altatni. Mi is a napokban megyünk, csak még nem tudom mikor, mert a gép javítás alatt van. Egy napot sajnos benn kell töltenünk így a kórházban :(
2015. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom nálunk hogy lesz, nekünk nem mondták, hogy 1 napot bent kellene töltenünk...
2015. febr. 26. 16:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, megvan az eredmény. Sajnos úgy néz ki, hogy az egyik veséjét ki kell venni :(. A másik viszont teljesen jól működik :)!
2015. márc. 13. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!