Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőkori pöttyösödésről...

Csecsemőkori pöttyösödésről tapasztalat?

Figyelt kérdés

A hibátlan bőrű kisbabám arca 2-3 hetesen elkezdet pöttyösödni. Tápszert és anyatejet is kap. Mindkettővel voltak problémáink, a tápszert lecseréltem, illetve nagyon odafigyelek, hogy mit eszem. Volt két olyan nap, hogy szinte csak tápszert kapott, utána majdnem teljesen elmúltak a pöttyei. Viszont az anyatejet nyilván nem szeretném abbahagyni, de ahogy visszatértünk az anyatejre, megint egyre csúnyább lett a bőre. Annyit még erről, hogy a pöttyei melegben sokkal kifejezettebbek, szinte lángba borul az arca, ha kimegyünk akkor meg szinte teljesen eltűnnek.

A doktor néni nem nagyon foglalkozott vele, fölírt egy kenőcsöt, de az meg olyan zsíros, hogy kétlem, hogy az lenne a legjobb megoldás. (Persze ettől még használni fogom.)

Hasonló tapasztalatokat szerzett valaki? Tudnátok hasznos tanácsokat adni vagy akár csak megnyugtató szavakat mondani ezzel kapcsolatban?



2015. jan. 28. 23:52
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ez tejkiütés. Nem igazán tudsz mit kezdeni vele, pár héten belül magától el fog múlni.
2015. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

anyai hormonok ürülnek ki, ez természetes, minden babánál előjön, van amelyiknek még a cicije is megdagad, sőt olyan is van lány babánál, hogy vérzik kicsit a puncijuk...

semmit nem kell csinálni vele, szoptass nyugodtan, ha kiürült, a pöttyök is elmúlnak :)

2015. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tipikus anyatejkiütés, nem jelent semmit, max ne egyél annyi csokit(legalábbis nálunk mindig ettől fordult elő)

a védőnő keresztet is vettet rá, hogy ez sok babának meg is marad akár 3 hónapos koráig, szerencsére nálunk mindig(kétszer) 3 napos dolog volt

észrevettem, hogy minden este az orvosi fürdőkrémes fürdetés után szépen tisztul le az arca

2015. jan. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*a kenőcsöt nem ajánlom (tudom én a gyk-s orvossal szemben..)
2015. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat! :)
2015. jan. 28. 23:58
 6/8 anonim ***** válasza:
vegyél Weleda baby arckrémet az el fogja mulasztani. A kislányomnak már gennyes volt, az orvos szteroidos krémmel akarta kenegetni, de egy ismerős sokgyerekes anyuka javaslatára kipróbáltuk ezt a terméket. 2-3 nap alatt teljesen elmúlt, gyönyörű lett a bőre.
2015. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tejkiutes, melegre meg csunyabb. En babamnak is 2,5hetig voltak, mar a dokihoz is elvittem olyan csunya volt, azt hittem oroklott ekcema vagy ilyesmi. Aztan egyik reggel felkelt es alig volt rajta par potty. Szoval turelem, tenyleg nagyon rossz igy latni oket, de elmulik. En neha sudokremmel kentem ahol nagyon csunya volt az kicsit szaritotta, vedono javasolta.
2015. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 29. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!