Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, akik teljesen egyedül...

Anyukak, akik teljesen egyedül nevelik 2 ev alatti gyereküket, leirnatok nekem, hogy nez ki egy napotok?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi,mikor es hogy vegzitek az összes hazimunkat,fürdö zuhanykabin wc pucolasa,mosogatogep be ki pakolas,porszivozas fözes stb. es ilyenkor mit csinal a gyerek?
2015. márc. 4. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

először túl hosszú lett, újraírtam

utána elszállt a net, elszállt az egész


így most a legrövidebb verzió jön:


reggeli kaja után porszívózok, portörlök ezt naponta(meg úgy napközben is, ha kell)

ezután ügyintézés (mindig van valami, még jó, hogy itthon vagyok, évekbe telne egyébként elintézni millió dolgot!!)


fürdés, kipróbáltam amit itt javasoltak a fürdőben a kiskádjába beleteszem a babát (víz nélkül) a játékaival, simán elvan, ha nyafog, elég énekelni(de a kádját fal mellé kell tenni, vagy bárhogy megtámasztva mert képes felborulni kádastól :)


fürdő tisztítás esti fürdés után amíg issza az esti tápszert v elalvás után(kiskád sterilizálás, v sima átmosás, csapok ecetezése (napközben abban mosom a babapopsit minden peliscserénél)mosás berakás, kiszedés, teregetés, mint 9, 10-re esik este (néha beütemezem nappalra)


főzés, ha itt van mama, vagy akire nem kell figyelni, mert fizetős a babának(de a konyha babaszoba mellett, mindent hallok)mosogatás napköüzben egyfolytában, nemhagyom felgyűlni ( a reggeli kávé is letéve (elmosva) már tiszta)



mindent kaja utánra időzítek, amíg játszik kiságyban, v szőnyegen, vagy az éjszakai, v ritka nappali alvásaira, vagy ha itt van valaki (de nem pl barátnők akikkel beszélgetek, de volt már hogy neki álltak takarítani:))

2015. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesen ment bölcsibe, mert muszáj volt visszamennem dolgozni.

Előtte:

Ébredés, nekem kávé, neki tej. Utána amíg ő játszott, feltettem az ebédet, esetleg nekiálltam takarítani, amíg főtt. Vgy mosni, teregetni.

Délelőtt vagy bevásárolni mentünk, vagy ki az udvarra, utcára játszani.

Ebéd, ebéd után alvás. Addig én vagy pihentem, vagy mondjuk mosogattam, fürdőt takarítottam. De ez volt a ritkább. Inkább olvastam, sorozatot néztem ebben az időben.

Délután játék, uzsi, séta kint, mikor mi.

A takarítást sosem fix időpontban csináltam, ahogyan a mai napig sem. Amikor úgy éreztem, hogy most épp békén hagy egy kicsit, akkor takarítottam. Addig ő szépen eljátszott.

A konyha-étkező-nappali nálunk egy helység, így főzés, mosogatás közben is együtt voltunk.

Most 4 éves, kevésbé toleráns, mint 2 évesen mondjuk. :)

Este vacsi, fürdés, meseolvasás és alvás. Általában fél 9 magasságában aludt el, utána én már az ég világon semmit nem csináltam. :)

2015. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi hogy leirtatok!nehez szamomra egesz nap lefoglalni es pl.mikor zuhanykabint tisztitok nem lehet ott velem,de jönni akar utanam...tenyleg masfel eves koraban hogyan ment a beszoktatas?nagyon sirt mikor egyedül kellett maradnia a bölcsiben`?
2015. márc. 4. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz, nem teljesen egyedül nevelem, de segítségem alig van. (Most férjem csak péntek estétől vasárnap du-ig van itthon, korábban meg szinte csak estére ért haza).

SZóval mindent egyedül intézek, a háztartást, bevásárlást, segítség nélkül a gyerekkel.


Most 2 éves, kicsit könnyebb már vele. Ha alszik, én is pihenek. Mellette már jobban meg lehet csinálni mindent, pl. porszívózást is élvezi, fürdőt is tudok takarítani, addig ő mesét néz. Mostanában kicsit lazultam a háztartás terén, muszáj nekem is pihennem, kicsit belefáradtam (hozzáteszem 2 évet keményen végigéjszakáztam).


Szóval voltak ennél rosszabb időszakok is.

Sokszor úgy főztem, hogy a gyerek a lábamat nyúzta, sírt, igyekeztem ebben az időszakban nagyon egyszerű kajákat főzni. A mosogatást sem "bírta", ez általában emiatt rossz hangulatban telt (hiszti). Fürdőt akkor takarítottam gyorsan, amikor aludt, mert mióta mászott, ment volna a zuhanykabinba... ha 30 percet aludt, akkor annyiba passzíroztam bele a fontosabb teendőket. Volt olyan időszak is, hogy este főztem, amint bealudt, és még mielőtt megébredt volna.. Porszívózás mindig más. Egész piciként végigaludta pihenőszékben, majd mikor nagyobb lett, félt tőle, a hátamra vettem hordozóban, hát ott jókat szunyált. Aztán egy ideje nagyon szereti, jön utánam, imádja tologatni...


Szóval nálunk korszak válogatja (meg egyéb dolgoktól is függ, fogzás, betegség), de igyekeztem kreatívan megoldani mindig. Emellett naponta legalább 1x, de sokszor kétszer megyünk ki, ebből az egyik ált. vásárlás, ügyintézés (ha kell valamit épp pl. posta, bank..)

2015. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár én nem egyedül nevelem,de hát párom anyagiakon kívül nem sok segítség.8-17ig dolgozik. Hazaér 17:15-re kb.Addigra már nem sok dolgom maradt a napból. Reggel ébredés volt,kapott enni a kicsi,pelus csere,ruha csere.Ha játszani kellett vele,játszottam.Amúgy meg bepakolás mosógépbe,mosás.Mosogatás.Tízóraiztatás közben.Főzés is ha kell.Délben evés,alvás.Du bolt.Vagy ezek csak felcserélve.Én mindent meg tudok csinálni mellette amit akarok.Ha beteg,akkor nem csak,akkor meg majd mikor alszik...Nekem amig kicsi volt,elfeküdt magában,ment a tv vagy zene,játékok körülötte.Utána már közlekedett ide-oda,nézelődött,pakolt.Most már hogy nagyobb,segít is.
2015. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ment könnyen a beszokás, de nem sírt sokat. Csak nap közben nyűglődött, kereste a helyét. Kb. 2 hónap volt, amikor azt mondta a gondozó nő, hogy beszokott teljesen. De a sírás nem igazán volt számottevő. Szerencsére könnyen alkalmazkodik.

Most már 4 éves, szeptember óta ovis, ott is pikk-pakk beszokott. Az első nap ott már ő küldött el engem. :)

2015. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ikreim vannak, es sokat vagyok egyedul veluk, mivel a parom eltero muszakban dolgozik. Minden 2. hetvege a legrosszabb, m akkor teljesen egyedul vagyok veluk, de mar felepitettem a rendszert. Persze, ez gyerekfuggo; ki kell tapasztalni, h melyik baba milyen.


A kislanyom pl. reggel 9-ig alszik. Addig a kisfiamat - aki 6-7-kor kel - tisztaba teszem, feloltoztetem, megetetem. Mire a kislanyom felkel, addigra a kisfiam elalszik max. 1 orara. Addig ugyanez a kislanyommal, aki ezutan alszik el. Kisfiam felebred, elvan par orat, addig en megcsinalom a hazkoruli teendoket, takaritas, ugyintezes stb.


Ezek utan ebed, majd alvas. Ilyenkor neha elmegyunk setalni, vasarolni. Addig meg alszanak a kocsiban, babakocsiban.


Este 6-8 ora kozott van megint az eroltetett menet, m akkor furdetes, vacsora es altatas. Ha jokedvuk van es egyik sem nyugos, akkor siman megy. Ha az egyik nyugos, akkor idegtepo, m amig az egyiket furdetem, addig a masikat is szorakoztatni kell. Persze, elvezem, nem arrol van szo, csak megszakad a szivem, ha vmelyiknek rossz a kedves es sir. Ikrekkel ezert nehez az elejen, m csak 2 keze van az embernek :)

2015. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!