Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17,5 hónapos kisfiú nem jár...

17,5 hónapos kisfiú nem jár egyedül? Kezdek aggódni.

Figyelt kérdés
3 hete áll fel önállóan kapaszkodás nélkül, segítséggel sétál, de egyedül még egy lépést sem tett. :(
2015. febr. 28. 09:24
 1/7 A kérdező kommentje:
De úgy is csak 1-2 hónapja megy, hogy fogjuk a kezét. Le van maradva, vagy ez még normális?
2015. febr. 28. 09:27
 2/7 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig szoktak várni az orvosok, hogy addig elkezdjen önnállóan járni. Ha addig nem indul el, akkor vigyétek orvoshoz, mert lehet hogy valami nincsen rendben. Minél hamarabb nézik meg annál hamarabb tudnak segíteni.
2015. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy le van maradva. Mászik a kisfiad rendesen?

Ugye, akik jól másznak, később szoktak általában elindulni. Azért én egy Dévényes tornásszal megnézetném a biztonság kedvéért. Valóban 18 hónapos kor után vizsgálják ki őket, ha nem indulnak el addigra. Szerintem kérhetsz vizsgálatot már nyugodtan.

2015. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben várnék még két hetet /akkor tölti a 18. hónapot, igaz?/, ha már áll, lehet, hogy maholnap elindul. Tudom, hogy idegeskedsz, mindezt úgy írom, hogy a fiam 10 hónapaosan már önállóan járt. Csak arra is emlékszem, hogy 7 hósan állt fel, és sokáig aztán nem történt semmi, és egyszercsak 3 hónappal később elindult. Szval lehet, hogy a Te gyerkőcödnél is egyszer csak beindul. Viszont ha pár héten belül nem indul el, vidd el dokihoz feltétlenül!
2015. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A védőnő is azt mondta, hogy várjam meg a 18 hónapot, csak mégis minden rosszra gondolok. Olyan "nyeglének" tűnik, amikor segítséggel megy. :(

2015. febr. 28. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azért már lehet, hogy legalább ortopédiára elvinném. :/
2015. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elvittem a fiamat anno mind az ortopédiára, mind a korai fejlesztőbe. Ortopédiailag negítv volt. A koraiban is megvizsgálták komplexen és bizony a mi esetünkben volt gond... :( De ez a mi esetünk és nem így van mindenkinél!


Én elvinném a tiédet is, hogy megnézzék a többi részterületet is, hogy nincs-e probléma.

2015. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!