Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babátok mennyit...

7-8 hónapos babátok mennyit bír napközben egyhuzamban ébren lenni?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert az én kisfiam alig bír 2, 2 és fél órát ébren lenni. A 3 óra egyhuzamban már rekordnak számít és nagyon ritka.

Az ajánlások szerint nyűgösködés nélkül 2,5-3 órát ébren tudnak lenni az ilyen idős babák.

Nálunk ez úgy néz ki, hogy kb. másfél óra múlva már dörzsöli a szemét és ásítozik, de még jól elvan. Újabb fél óra múlva már csak kézben szeret lenni, még élénken figyel, de ha leteszem, azonnal sírni kezd. Aztán jön a "semmisejó" szakasz, amikor már kézben is nyűglődik.

2,5 óránál tovább nem is szoktam feszíteni a húrt, hanem felöltöztetem és kitolom a teraszra, mert csak a levegőn tudom elaltatni. Idebent hiába próbálkozom vele, tekereg a kezemben, muszáj nézelődnie, közben meg tök álmos.

Délelőtt és délután alszik 60-80 percet, de néha még 6-7 óra között is be kell iktatnunk egy rövidebbet, hogy bírja az esti rutint. És persze mindezt odakint, babakocsiban.



2015. márc. 6. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt alszik fél órát.

Ebéd után alszik másfél órát.

Késő délután alszik még fél órát-bár ezt már néha kihagyja.

Este 8tól reggel 6ig alszik.

8 hónapos csajszi

2015. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a 3 órát egyhuzamban simán, nyűgösködés nélkül kibírja? Nehezen alszik el napközben?
2015. márc. 6. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 10 körül alszik max fél órát. Ebéd után 1 körül 30-40 percet és ennyi. Nálunk meg pont az van, hogy alig alszik, néha még 5 körül alszik fél órát. Estére általában már nagyon nyűgös, 7 körül fektetem. Éjfél körül még felkel általában még egyszer vacsizni:)
2015. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló! Ha 7 körül fekteted, akkor reggel meddig alszik?
2015. márc. 6. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyit volt fenn ennyi idősen.
2015. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha álmosnak tűnik, akkor tedd le. Lehet, hogy azért se bírja, mert időben nem kapja meg az alvást és átesik a holtponton, mire végre lehetősége nyílna rá.


Néhány napig próbáld ki, hogy amint álmosságot tapasztalsz, azonnal leteszed. Szerintem jobban be fog állni az alvás-ébrenlét nála.

2015. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Én is gondoltam már rá, hogy későn kezdem el altatni. De abba a hibába sem szeretnék esni, hogy korán altassam. Ma mindenesetre letettem, amint dörzsölni kezdte a szemét, ásítozott és morzsolta a fülét. Az öltözésnél persze volt tiltakozás és krokodilkönnyek, de a babakocsiban már egy hangja sem volt.
2015. márc. 6. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim vannak es azt vettem eszre, hogy ez nagyon valtozo. A kislanyom pl tobbet ebren tud lenni napkozben egyhuzamban, viszont siman atalussza az ejszakat, akar 8-10 orat is. A kisfiam viszont hajnalban meg felkel enni, aztan visszaalszik, es napkozben 2 ora ebrenlet utan altalaban mar dorzsolgeti a szemet es el is alszik, de csak ilyen 15-20 percre.
2015. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az én fiam 7 hós lesz.

reggel kb 6-7körül kel de legkésőbb 9kor alszik. kb 11ig. 1-2körül megint alszik (ebéd után) ilyenkor is kb 2 órát. azt este fele 5-7 között is alszik. nagyon függ hogy mikor kel, az által tolódik az egész nap. tehát az én fiam nagyon sokat alszik (szerintem), minap alig 1órát maradt fent 2-2óra alvás között. de nem bánom. hasznosan tölti azt az időt amit fent van, szépen fejlődik (kúszik,mászik,forog mind a két irányba, felmászik az ágyra, kb 30cm magas....) stb. tehát nem csoda hogy kifárad :)

2015. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!