Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali alvásprobléma? 7-8...

Nappali alvásprobléma? 7-8 hónap körüli babátok mennyit alszik napközben?

Figyelt kérdés
Babám háromszor alszik napközben, de délelőtt és késő délután csak fél órát és ez nagyon kevés neki, és a fáradtságtól nyűgős, és délután / este már nem bírunk vele. De mindig szinte percre pontosan felébred fél óra után. Nem akar visszaaludni, de közben meg nagyon fáradt. Nincs ötletetek, hogy hogyan tudnék ezen változtatni? Köszi
2010. febr. 14. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia egy hete nálunk is így van, én a frontokra meg a készülődő felső fogakra fogom. megoldást sajnos nem találtam :(
2010. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet 9 hós babával..mióta áttértünk a délelőtti-délutáni alvásra, ami kb. 7-8 kortól van. Nekem az a taktikám, hogy mikor percre pontosan felébred 30 perc után viszem a nagyágyra és folytatjuk együtt az alvást, általában beletörődik, mert még nagyon álmos. Amikor hadakozik és forogna, akkor átölelem, maci a kezébe, foglalkozik vele egy darabig, majd beletörődik a nagy csendbe maga körül és alszik. No így összesen még 1 órát tud aludni. Délután ugyanez a szituáció. Ez így ment egy pár hétig, mára ott tartunk, hogy egyre kevesebbet "kell" együtt menni vele a nagyágyba. Úgy vagyok vele, hátha megszokja, hogy kevés neki az a fél óra és beáll majd a szervezete a hosszabb alvásra. (Persze így elveszi az összes időmet, amit esetleg még a házimunkámra tudnék fordítani, de remélem hosszútávon megéri a fáradság.)
2010. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én délután babakocsiban altatom az erkélyen, itt alszik 2-2,5 órát. Ha bent altatom, maximum fél óra az alvás:(

Úgyhogy marad az erkély. Mindig kirakom, ha nagyon hideg van akkor is, olyankor alaposan bebugyolálom. Makkegészséges, és nem nyűgös:)

2010. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. Nálunk az a fél óra is a nagyágyon zajlik, ott fekszem mellette, mert a kiságyban nem marad el napközben. Én sem tudok semmit csinálni emiatt, de nem baj, csak aludna többet. Ma délután nagy nehezen a hasamra fektetve sikerült visszaaltatni, persze nagy sírások kísérték, de utána már tök jó volt az este, mert kialudta magát. Valamit ki kell találnom, mert ő is meg mi is szenvedünk estére.
2010. febr. 14. 21:28
 5/5 A kérdező kommentje:
jaj a babakocsi, nekünk az sem működik sajna :(( ma tök szép idő volt, direkt alvásidőben vittük ki, nem aludt el, nagy üvöltés lett, a párom hazáig kézben hozta. Valamiért nem bírja a babakocsizást sem.
2010. febr. 14. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!