Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kisfiam nagyon bújós...

Anyukák! Kisfiam nagyon bújós lett, már ott tartok, hogy a wc-re sem tudok elmenni. Nem érdekli semmi játék, csak rajtam akar lógni. Ha munka után apa hazajön, vele sem játszik csak én kellek neki. Változni fog a helyzet?

Figyelt kérdés
Semmit sem tudok csinálni tőle, ha pl. telefonálok akkor addig visít míg fel nem veszem. Sok játéka van, de egyik sem kell neki. Nappal még aludni sem alszik sokat, kezdek kicsit kikészülni.
2010. febr. 16. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Valószínűleg elkezdődött a szeparációs szorongás. Erről rengeteget olvashatsz a net-en.
2010. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
9 hónapos. akkor rákeresek. köszi
2010. febr. 16. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
unokatesóm kislánya volt ilyen. ha anya kiment a szobából nélküle, akkor elkezdett sírni. szegény főzni is úgy tudott, hogy a lábánál volt a kicsi. ez tartott pár hónapig aztán kinőtte :)
2010. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen és a játékkal csak közösen szeret a gyerek játszani. Majd 6 évesen már el lesz egyedül, de még a kkor is elmeséli mit játszott/ik.

ha téged akar, add meg neki, hosszú távon jó lesz.

Én is így voltam. Nem tudtam csinálni tőle semmit.


igen ez a szeparációs félelem.

3 éves koráig mindig kell anya, csak fokozatosan ritkul és rövidül.


kitartás....

2010. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Enyém 15 hónapos, hálistennek eddig jól elvolt az apjával és a mamával is, el tudtunk menni pld. színházba, lagziba, vásárolni, stb. Mostanában ő is kicsit bújósabb, a wc-re is utánam jön és felkérezkedik az ölembe :)


Remélem nem most kezd el szeparációs szorongása lenni, mert októbertől (akkor lesz 23 hónapos) bölcsibe szeretném szoktatni, mert vissza kell mennem dolgozni.

2010. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Eddig mi is mindenhová el tudtunk menni, rábízva nagyszülőkre. Remélem hamar kinövi.
2010. febr. 16. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!