Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a szulést 1 héttel elobb...

Ha a szulést 1 héttel elobb az orvos meginditja, az árt a babának, vagy a kismamának?

Figyelt kérdés
2015. márc. 19. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka az indításnak?


Nekem azért indították előbb, mert zavaros volt a magzatvíz, ez esetben az ártott volna, ha még bent marad a baba. Tehát, ha ok van rá, akkor nem valószínű, hogy ártalmas az indítás.

Ha viszont doki máskor nem ér rá, és csak szimplán ezért indítja előbb, akkor azt nem értem. Nem feltétlen lesz baja a babának-mamának, de minek ilyen esetben kockáztatni?

2015. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem!
2015. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szabadságra megy az orvos.. Akkor jol erzem en is hogy ez nem helyes!? Ellent kellene mondani?
2015. márc. 19. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Én azért augusztus 20-án szültem mert reggel ügyeleten csinálták a nst-t és ott volt a dokim és mondta, hogy na Anyuka ügyeletes vagyok lássuk a babát :D

Nem bántam. Nem indítaná meg ha nem lenne biztos benne, hogy minden rendben lesz :)

2015. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés...nekem úgy indította az orvosom, hogy "helló ma vagyok ügyeletben, úgyhogy hajrá" - szintén nst után. Megbíztam benne, de nem tágultam semmit, így a vége az lett, hogy megcsászározott fél nap után.

Babámnak semmi baja nem lett, de én piszkosul el voltam kenődve a császár miatt. A testem még nem akarta a dolgot, csak az orvosom. Hát mit ne mondjak...így utólag a franc akarná, hogy ok nélkül indítson!

2015. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem engedném, azért mert ő hawaira megy épp. Majd szól a baba ha ki akar jönni!
2015. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném semmiképp.
2015. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ORSOVILAG indokolt, akkor elfogadnám. Nálam pl túl nagy volt a baba és ha nem indult volna be magától akkor indított volna 2 nap múlva a doki. Most a második babám is túl nagyna készül és ott is mondta a doki, hogy túlhordásról szó sem lehet, indítani kell.


A szabadságra menés nem orvosilag indokolt szerintem.


Egyébkénkt a babára nézve valószínűleg nincs különbség hogy 40. vagy 39. hétre születik, bár erre inkább az orvos válaszoljon.


Nem tudom mit tudsz most tenni, nekem már eleve nem férne bele ez az egész szabadságos dolog, nem tudom akarsz-e most orvost váltani.

2015. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha csak azért akar indítani, mert neki így kényelmes, akkor menjen a francba!
2015. márc. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!