Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tünete annak, ha egy...

Mi a tünete annak, ha egy baba (5 hós) vashiányos?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejet kapott, de az utóbbi időben a súlya mégsem gyarapszik elég ütemesen. Most 6630 gramm, de 3500 grammal született. A lelassúlt súlygyarapodás lehet a vashiány oka? Vagy mi utal arra, hogy vashiányos egy baba.
2008. aug. 26. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából csak a lelassult súlygyarapodás nem biztos hogy a vashiány jele.

A vashiányos gyermek sápadt, fáradékony, étvágytalan, ha megbetegedik akkor nagyon nehezen gyógyul meg.

Ha erre gyanakodsz kérd meg a gyermekorvost hogy adjon beutalót vérvételre és akkor kiderül.

2008. aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy derült ki, hogy sápadt volt, lilás karikák voltak a szeme alatt és alig hízott. Laborba küldtek, végülis határértéken belül volt, de éppencsak..., úgyhogy kaptunk Maltofer cseppet+elkezdtük a hozzátáplálást. Azóta szépen összeszedte magát, sőt...!:-)
2008. aug. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A súly egyre lassabban nő az idő előrehaladtával. Szerintem ez teljesen normális súly, de tényleg vidd orvoshoz mielőtt hozzátáplálsz, mert az teljesen felesleges még. Véleményem szerint, ha jókedvű a babád, kutya baja.
2008. aug. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jókedvű baba, naponta 6-szor eszik, és mégis nagyon lassan gyarapszik. Most például 2 hét alatt csak 150 grammot hízott.
2008. aug. 26. 08:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én babámnál a sápadtságon kívül semmi más tünet nem volt, a dokink elküldött vérvételre és az eredmény alapján derült ki hogy nagyon enyhén vashiányos. Szerintem nincs gond a babád súlyával, de ha aggódsz akkor beszélj a dokitokkal és kérjél tőle vérvételre beutalót.
2008. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!