Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell ennie egy két...

Mennyit kell ennie egy két hónapos tápszeres babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Babam két hos tápszert eszik.

Jelenleg 6200 gramm és 64 cm.

Három óránként megeszik 189-200 ml tápszert, éjjel csak egyszer kel enni.

Félek nem e sok neki ez a mennyiség, mert úgy tudom tapszerrel túl lehet etetni őket.

Kevesebb mennyiséget próbáltam már adni neki, de addig sír amíg meg nem eszi a 180-200at.

Hasfajast nem tapasztaltam rajta, viszont sokszor van h nem akar aludni hanem képes az egyik etetést elhuzni addig míg újra ennie kell.

Szóval van h eszik akár egy két órán keresztül is, és utána mikor talán elaludna megint ébred mert újra kajaido és kéri.

Azért eszik néha olyan sokáig, mert éved közben szeret bealudni és csak akkor kel fel ha leteszem, hiába piszkálom h keljen fel és egyen.

És így nem alszik, mert amint leteszem kéri tovább a kaját.

Aki volt hasonló helyzetben várom a válaszát!



2015. márc. 27. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

De, sok. A lányom ennyi idősen 90, esetleg 120 ml-t evett.

Inkább játszócumit adj neki. Kitágítottad a gyomrát (nézd meg, hogy mekkora mennyiség és mekkora a testéhez képest így a gyomra), ezért igényli. Ráadásul a cumizás nyugtatja, csak közben megy le a kalória is. Szerintem mérsékeld, mert hosszútávon kialakíthatja a túlevés berögzülését.

2015. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem 1 hetesen evett 90-100-at. négy hónaposan 140-180at,igaz az már anyatej volt. hát tényleg sokna tűnik, de hát mit tudsz csinálni,éhesen se hagyhatod sírni. a 3 óránként ő kéri? ha kéri,adj neki,ne éhezzen,de ha nem nyugodtan adhatod 4 óránként is. azt tényleg oldd meghogy ne aludjon be. ha úgyis tápszeres, nézegesd az üvegek cumiait amiből úgy látod gyorsabban kieszi abból adj. persze korának megfelelőt,csak fajtánként is van különbség. ébreszdgesd,büfiztesd evés közben,beszélj hozzá. még annyit tudsz tenni,hogy minnél kisebb fehérjetartalmú tápszert veszel, kevésbé hízlalja. nekem mindig farkasétvágyú volt, mindenki nézett mennyit eszik. mindig mondta az orvosadjak csak neki ha többet eszik az se baj. igaz,csak 3 hétig evett tápszertde arra is azt mondták. később normalizálodott az étvágya, viccelődtünk,hogy 2lityós üvegből kell majd később eteti,de nem megállt az étvágynövekedése, neked is megfog majd,ne félj nem egy vízesüvegre kell majd cumit tenned :-)
2015. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez őrült sok. 7 hós a lányom, de csak este kap lefekvés előtt 200 ml-t, reggel és délben csak 150-et eszik.

2 hósan a lányom 120-at evett. Adj neki kevesebbet és utána kínáld vízzel. Vagy a másik alternatíva hogy ugyanabba a vízmennyiségbe amiből eddig csináltad a tápszert lmost egyel kevesebb kanál tápszert keverj és így csökkentsd vissza az adagot. A csecsemőkori tápszeres túletetés felnőttkori cukorbetegséghez vezet!

2015. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megfogadom a tanácsokat.

Adok neki jatszocumit is, de ha éhes azt kikopi.

Második, igen ő kéri magától három óránként.

Most cumisuveget váltottam , és így gyorsan megeszi.

Furcsa is volt, hogy míg szopizott hát naposan is megevett éjjel 100 ml anyatejet meg a kórházban. És ott mikor kérdeztem nem mondták hogy gond lenne.

Alapból nagy súllyal született tulhordassal.

4 kilosan született, gondoltam ez is befolyásolja h mennyit eszik.

Beba sensitive tápszert kap.

A háziorvos két hetesen annyit mondott h a max amit megehet az egy teljes nap 1000 ml.

Így kicsit osszezavarodtam.

Nagyon sok mindent kipróbáltam, de nem tudom hogy tudnám helyreállítami, mert ez az egy aminek nem tűr a babam ha éhes. Addig ordít míg meg nem etetem, próbáltam vizet, csipkebogyo teát is adni neki kaja helyett, de iszik és azzal nem elégszik meg, kaját követel utána

utána.

Ha evett utána Elalszik általában.

De addig nem.

2015. márc. 27. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 6 hetesek vagyunk és 3-4 óránként eszik 100-120ml vagy valamikor kevesebbet,szépen gyarapszik igy is (több mint egy kg hízott) ,nekem azt tanácsolták hogy ha 2 etetés között megéhezne adjak neki egy kis vizet vagy cumit.De nekem nem igényel többet.
2015. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!