Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és hány ml-t eszik...

Hányszor és hány ml-t eszik éjjel 8-9 hónapos tápszeres babátok?

Figyelt kérdés
Már akié egyáltalán felébred és eszik. :-)

2015. márc. 18. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem ikreim vannak. Az egyik atalaussza teljesen az ejszakat, viszont a masik neha meg felkel hajnali 3 es 6 kozott. Nagyon valtozo, h mennyi tapszert eszik. Valamikor csak par kortyot, aztan rogton visszaalszik, de mult ejjel pl 150 ml-t megivott. Nem tudom, mitol fugg, m mindig alaposan bevacsorazik lefekves elott.
2015. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És eleve mennyit készítesz neki, mennyivel kínálod meg?
2015. márc. 18. 12:43
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Éjjel minek kell ennie egy 8-9 hós tápszeres babának? Bocsi a kérdést, nem bántás meg ilyemi. Nekem mindkét gyeremekem anyatejes volt, de 8 hónaposan már nem ettek éjjel. Miért nem adsz neki teát, vagy vizet?
2015. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
Szia! 1-es vagyok. Altalaban elore csinalok tobb uveggel; mindegyikben 240 ml tapszer van. Ejszakara 1 uveggel bekeszitek az agy melle az uvegmelegitohoz. Ha ejjel felebred es sir, akkor megetetem. De csak akkor, ha sir. Neha szokott olyat is, h nem ebred fel, csak dobalja magat egy ideig - a labat fel- es leengedi - aztan visszaalszik. Egy idoben ekkor is megetettem, de rajottem, h felesleges, m nem ebred fel ilyenkor teljesen, ugyh varok 5-10 percet, es ha abbahagyja, akkor tudom, h alszik tovabb. Mult ejjel - most hajnali 3-kor - viszont 10 percnyi mozgolodas utan mar felsirt. Ilyenkor szoktam csak megetetni.
2015. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
# Ja, es a 2-esnek uzenem, h hiaba adok neki vizet, nem eleg neki, ha nagyon ehes ejjel. Teaval alapbol nem itatom. Csak vizet, vagy tapszert adok neki egyelore; semmi gyumolcsle, tea vagy egyebek. Egyre kevesebbszer csinalja, de ha felsir, akkor adok neki enni. Erre nincs minta, ugyh nem ertem, h szamodra miert okoz ez problemat, h felkel enni egy ennyi idos baba ejjel...?
2015. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel már régóta nem eszik, egyszer kel, akkor pár korty vizet iszik és alszik is tovább.

A Tiéd?

2015. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Mert szerintem nem lehet éhes éjjel egy ekkora baba, ez már más. Szomjas lehet, nyűgös lehet, fogzás lehet, fázhat, ízomrángása is lehet, rosszat álmodik is lehet, anya hiányzik is lehet, és megszokás is lehet. De egy jól táplált kimért tápszeres baba éhes nem lehet. 9 hónapos babánál más folyadékot is lehet adni. Hiszen már javában tart az ételek bevezetése. Főleg, ha régóta tápszeres. Tőlem egyébként úgy csináljátok, ahogy bírjátok, érzitek, hogy jó. Hiszen ezt ti tudjátok legjobban, hogy nektek és nekik mi a legmegfelelőbb. Én nem bírnám ezt az éjszakai kelés dolgot ilyen sokáig, fölöslegesen.
2015. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ha nem bírnád a felkelést, akkor ne vállaj gyereket. Ha meg már van akkor sajnálom szegényt. Képzeld az én fiam 11 hónapos és még eszik egyszer éjjel. És látod, még itt vagyok, épen, egészségesen.
2015. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a babak is tudjak, h mit mikor akarnak; nem kell elebe menni a szoktatassal. Az enyem egyre ritkabban kel fel, de ha felkel, akkor tudom, h ehes, m majdnem az egesz uveggel megissza a tapszert a legtobb esetben. Es jol van taplalva, mar eszik rendes etelt is, raadasul nem kis adagokat. De ha ejjel ehes, akkor nem fogom vizzel/teaval stb tomni csak azert, h o minel hamarabb visszaaludjon, en meg kipihenjem magam...
2015. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Úristen! 2. és 7. vagyok. Két gyerekem van! Semmi bajuk, 2 és 4 évesek. Szoptattam őket 1 - 1,5 éves korukig, de az éjszakai evést hamar abbahagytuk (5 hónap), volt olyan, hogy felkeltek éjjel, de az már más volt. Rengeteg tejem volt, adtam másnak is. Ettől még a gyerekeim nem sajnálatraméltóak, és én sem vagyok az. Az éjszakai evésről tudatosan szoktattam le őket, a szoptatás rendesen kivesz az emberből energiát. Nem ugyanaz, mint megtölteni egy üveget tápszerrel. És ebben nincs semmi ítélet felétek, ez tény. Ezt a párotok is megcsinálhatja éjjel, a szoptatást nem.


Nem ítélkeztem, viszont az utolsó rólam, és a gyerekeimről igen. Nem kellene. Én írtam azt, hogy nekem ez a véleményem. Ugyanakkor a saját gyermeknél a saját anya tudja a legjobban, mi a legjobb, nézzétek vissza, mert ezt is írtam. Lehet lepontozni, meg nem egyet érteni, de sajnálni a gyerekeimet tőlem, az kicsit túlzás, nem?

2015. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!