Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos lesz a fiam a...

Mano9030 kérdése:

3 hónapos lesz a fiam a héten! Elkapta tőlem a megfázást és hurutosan köhög, annyira hogy sokszor hány, az orrát szívom! Hétvégén vittem ügyeletre ott azt mondták orr csepp meg ambroxol teva mást nem mondott! Féltem nagyon, volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ,hogy annyira köhögött hányt!Azt mondták mivel szoptatom majd rendbe jön ,este nem merek aludni nehogy megfulladjon.Már 2 orvoshoz is vittem.Csak nagyon pánikol elmúlik?3 napja kezdődött.

2015. márc. 30. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha hurutosan köhög valamivel fel kellene szakítani. Nekünk csak olyan volt, hogy "szárazon" köhögött (tehát a tüdőn nem hallható semmi). Csak az orrában lévő váladék az ami befolyik a garatba és az miatt köhög. Arra nekünk is orrcsepp (evés előtt) és tantum verdét ajánlott a doktornő. Eddig bevált ha ilyen baja volt.
2015. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk volt megfázás 3,5 hónaposan. Nagyon megértem az aggodalmad. Szintén hurutos köhögés volt. Mi hurutoldót kaptunk (ezt ott keverték ki a gyógyszertárban)és orrcseppet (nasivin babáknak) és calcimuscot. A calcimusc nagyon jó mert immunerősírő és megakadályozza, hogy befulladjon a baba. Én az orrát orszi-porszival szívtam, nagyon sajnáltam, de kijött a váladék az orrából. Sajnos muszáj használni mert a váladéktól köhögött nagyon. Naponta többször is kellett. Minél jobban tisztult az orra annál jobban csökkent a köhögés. Nálunk 2 hétig tartott. :( Mellette szoptattam és utána is. Jobbulást kívánok.
2015. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 hónapos babának TILOS hurutoldót adni, mert befulladhat tőle. Természetes, hogy nekem nem hiszel ismeretlenül, így javaslom, hogy hívd fel a Heim Pál pulmonológiai osztályát, ahol ezt megerősítik neked a szakorvosok.

Sajnos volt nekünk is benne részünk. Amit lehet, az az orcsepp, orsszívás és az inhalálás, ha tudsz kölcsönkérni készüléket. Ha nem, akkor hidegpárásítóba salvus víz. Calcimusk tényleg jó.

Láz esetén vidd vissza a dokihoz, mert lehet, hogy antibiotikum kell. Ha sípolni kezd esetleg, akkor is

2015. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy ilyen "jó" orvosok vannak akik felírják. Őszintén szólva bíztam a szakértelmében. Amúgy hálisten csak pár napig adtam neki. Meddig nem szabad adni amúgy? Már 7 hónapos, bár azóta nem volt beteg.
2015. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, még a Heim Pálban is balhé volt ebből. A sürgősségin felírták, amitől a baba persze még rosszabb állapotba került, mert nem tudta felköhögni az így képzett többlet nyákot. A pulmonológus, amikor megtudta, ott ordított a kollegájával..

Az én babámnak asztmatikus hörghurutja lett a náthából, tele volt letapadt váladékkal, de még arra sem engedtek köptetőt adni, mert azt mondták, hogy teljesen eltömíti a bronchusokat. Csak a ventolint lehetett adni (mivel fulladt is), meg inhaláltunk napi 4szer 5 percet hipertóniás oldattal.

2015. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig nem szabad adni a doktornőnk szerint, amíg ki nem tudja köpni a felköhögött váladékot. Kb 3 éves kortól lehet adni.
2015. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem.
2015. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na mostmàr kész vagyok.Elegem van màr ebből.Az egyik azt mondja kell mert letapad a vàladék és ha felkögi tudom szívni,a màsik ne csak orszívó,de ami a tüdejébe lefograkódni mert nem köhgi fel se nem jön ki?Én màr nem értem hova menjen az ember?Ezzel is meg azzal is rosszat csinàlok szegény gyereknek.Hàny orvoshoz vigyem még?
2015. márc. 30. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!