Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszobás lakásban két gyerekk...

Egyszobás lakásban két gyerekkel hogy zajlanak a hétköznapok? Vállalható?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 19:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Jó lenne, ha mindenki tudná biztositani, hogy ahány gyerek, annyi szoba! :) Attól még vállalhat valaki gyereket, hogy nincs külön nappali pl..és meglehet annak a kicsinek mindene.

Mi másfél szobásban lakunk, a kislányomé a fél szoba, a nagyobb pedig a nappali és a hálónk egyben. Szeretnénk majd költözni, de nem tudjuk mikor fog összejönni.

De igazuk van itt többieknek, az egy szobás nagyon pici, egyáltalán nem lesz magánéletetek, és nagyon behatárol mindent.

2015. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó, nagyon vicces vagy. A nappali az nappali. A szoba meg szoba. Részemről a téma lezárva.
2015. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Én lehet vicces vagyok, de te meg elég buta...

Ha látod egy hirdetésben, hogy 3 szobás lakás eladó, akkor szerinted az 4 szobás? Vagy a másfél szobás az igazából 2 és fél szobás?

2015. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

11-es vagyok, és ez volt az első hozzászólásom, és nem ironizáltam, sőt vitát sem akartam nyitni, sajnálom, ha igy vetted ki a szavaimból.

Csak úgy gondolom, Magyarországon ma sokan nem úgy gondolkodnak - sajnos, vagy nem sajnos - hogy csak nagyobb lakásba jöhetnek a gyerekek. És én is lezártam, mondom nem szándékoztam vitázni.

Szép estét! :)

2015. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Max. ikrekkel pár hónapra átmeneti megoldásként.

De hosszútávra tudatosan két gyereket egy szobába tervezni a szülőkkel nem egy felelős döntés...

2015. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
8%
Ha én buta vagyok, akkor rád mit lehetne írni? Nekünk 2 és fél szobás a házunk, minden papíron így szerepelt, amikor építkeztünk. + nappali, így írják! Tehát nincs 3 és fél szobám:)
2015. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
96%

Ha külön oda van írva, hogy 2 szoba + nappali akkor igen. De ha csak annyit modnanak hogy 2 szoba az azt jelenti hogy 2 szoba és kész. Amiből egy lehet nappali akár, de nem feltétlenül.

De én lezártam a vitát, felesleges.

2015. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
..mi 4 szobás házban lakunk- ezekben mindig bele van értve egy nappali.. azaz 3 háloszoba és egy nappali- igy lesz egy ház 4 szobás.
2015. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Nem írtad, mekkorák a gyerekek, de azért leírom, nálunk hogy volt.

Két gyerekkel laktunk egy pesti egy szobás lakásban, nappali nem volt csak egy nagyobbacska előtér. A kicsi születésekor már nem sok hiányzott a vidéki házhoz.

Amikor elköltöztünk, a gyerekek 5 és 1 évesek voltak, plusz egy baba még odabent.

A lakásnak amúgy annyi extrája volt, hogy egy hatalmas galérián állt az ágyunk és ott volt a beépített ruhásszekrényünk is, a gyerekeké volt az egész "földszint".

Nem volt a legkényelmesebb megoldás, pl amíg elaludtak, addig a konyhában tévéztünk, de ha már szunyáltak, simán lehetett mellettük bármit csinálni, nem ébredtek fel, hiszen megszokták, hogy nincs teljes csend.

Néhány évig nagy családi házban éltünk utána, de nem vált be az az éltforma, így visszamentünk Pestre ugyanabba a kéróba. Akkor már 3 gyerekkel. 3,4 és 8 évesek voltak. 2 évig maradtunk, mire megtaláltuk a mostani, szerintem már végleges megoldást. És ki lehetett bírni. Főleg, hogy tudtuk, csak idő kérdése, hogy továbbállhassunk.

Tényleg nem volt annyira vészes, csak jól kellett szervezni a dolgokat.

Azt viszont el sem tudom képzelni, hogy kamaszokkal kelljen egy szobán osztoznom. Tehát csak akkor vállalnék 2 gyereket, ha meglenne a kiút, és csak egy darabig kellene így élnünk.

Amúgy Pesten rengeteg 1 szobás lakás van, és bizony 1-2-3 gyerekes családok élnek benne.

2015. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1,5 szoba van. A nagyobbik a nappali és a mi szobánk egyben, a kisebbik a gyerekeké. A kisebbik szoba tatarozás alatt van és már 2 hónapja egy szobában vagyunk (9 hónapos, 7 éves). Mivel napközben amúgy is egy szobában vagyunk, így nem zavaró nekünk legalábbis. 8-kor fekszenek a gyerekek, mi még olyan 11-ig halkan tévézünk. A házasélet meg vagy napközben, vagy tusolás közben van mostanság.:) Amúgy ez attól függ mekkorák a gyerekek és, hogy később tudtok-e majd nagyobba költözni.
2015. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!