Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok napotokat 20-22...

Leírnátok napotokat 20-22 hónapos babával? Olyan kíváncsi vagyok másnak hogyan telnek a hétköznapok?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 7 körül kelés, akkor áthozom, kis bohóckodás az ágyban, kakaó reggelire. A délelőtt valahogy eltelik, eljátszogat olyan tízig, akkor gyümölcs, majd megyünk a levegőre, lent vagyunk olyan délig, fél egyig. Ebéd, küzdelem az alvással, amit mindig én nyerek meg, alszik két-két és fél órát. Addig megfőzök másnapra, elvégzem az egyéb teendőket. Felébred, hangulattól függően vagy lemegyünk vagy itthon játszunk együtt. Közben valamikor uzsonna, ahogy alakul.

Hat körül aztán hazaér Apa!!! :))) Kitörő öröm, együtt játszanak, közben megnézzük a hatos vagy a hetes Híradót, fél nyolckor kakaó (több nem fér bele vacsira), nyolckor fürdés, alvás.

Nálatok?

2012. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 7 fél 8 körül kel a fiam, megkapja a reggeli kakaoját, majd reggelizünk, mesét nézünk, ébredezünk.

9 körül elindulunk a boltba, bevásárolunk aznapra, 11 körül hazaérünk, majd ő eljátszik egyedül míg én főzök.

Ebéd fél 1 kor, majd vagy elelazik egyből, vagy küzdünk egy kicsit:-), alszik kb 2 órát.

4 körül ébred, akkor kap uzsit, gyümölcsöt, majd felöltözünk elsérálunk mamához a boltba, onnan elmegyünk könyvtárba, játszani, csavarogni. fél 7 körül haza, én gyorsan megcsinálom a vacsit, 7 körül megvacsizik, majd nézhet még Bogyó és BAbócát, míg én mindent előkészítek a fürdéshez, 8 körül fürdik, fél 9 kor ágyikóban alszik.

Egyedül nevelem, így nekem anyum szokott átjönni esténként unokázni. Illetve ha úgy van délelőtt elszladunk anyósomhoz, ott is kikapcsolódok kicsit.

Kb így néz ki egy napunk. Hétvégén meg az egyik napot csavargással töltjük, vagy ha megint nyár lesz, akkor kirándulással.Ami azért lesz jó, mert már nagyobb lesz, és több helyre lehet vele menni.

Ő nagy mozgásigényű,ezért mmegyünk ki napi 2*. Nem is tudom, ha itt lesz ez a nagy hideg, mi lesz velünk:-)

2012. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Reggel 7-kor kelünk.Olyan negyed 8-ig cicizik aztán öltözünk,mert visszük a tesót suliba.8-kor hazaérünk.Fél 9-kor reggeli aztán játszás itthon még én főzök,takarítok,de ha nem kell semmit se csinálnom csavargunk.Megyünk barátnőkhöz,játszóházba.shoppingolni mikor mit.12-kor ebéd aztán fél 1 körül alvás olyan 15-ig.Én is alszok vele vagy laptopozok.:)Fél 4 körül indulunk a tesóért suliba.16-fél öt körül hazaérünk akkor uzsizunk és kezdődik a délutáni móka.Itthon van tesó lehet jókat játszani én meg vagy játszok velük vagy csinálom a dolgom.19-kor vacsi aztán fél 8 körül fürdés.20-kor apával beszélünk skypon,mert külföldön dolgozik.Fél 9-21-kor pedig elalszanak a csajok.:)Nyugalom van!:DHétvégén ugyanez csak reggel tovább alszunk és nem visszük-hozzuk tesót a suliból+megyünk anyósékhoz és anyáékhoz.:))

2012. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel 7-8 között ébred. Reggelizünk, majd játszunk.

Ha apa itthon van, és az idő is úgy engedi, akkor délelőtt elmennek sétálni. Addig én csinálom a dolgom.

Ha apa nincs itthon, és nem lehet kimenni, akkor játék egész délelőtt. 12-13 körül ebéd, azután alszik 1,5 - 2 órát. Ha felébred, uzsonnázik. Délután is szoktunk mászkálni, de gyakran van a nagyiéknál is.

Este 19:30 körül vacsi, fürdés.

20:30-kor már ágyban van.

2012. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élünk, később kel a nap és később is megy le. A fiam kb. a nappal kel, ami eddig 9 körül volt, mostanában inkább 8. Reggel tejet iszik, aztán öltözködés, pelus csere, reggeli. Ez kétszer, mert van egy 9 hónapos kishúga is, aki, mire ennek a végére érünk, megint álmos, és megy aludni. A 22 hónapos fiammal játszunk, Teletubbit néz, nekem "segít" a konyhában, takarítunk, vagy ilyesmi, amíg a kicsi alszik. Ha mindketten ébren vannak, ettek és tiszta a pelus, akkor elmegyünk a boltba (ez nincs mindig így, van, hogy mire az egyik készen állna, a másik már álmos). Szóval utána ebéd, majd egy kis tej és alvás. 1-2 között megy aludni, és 4 körül kel. Ébredés után egy kis uzsi, és ha nem voltunk délelőtt a boltban, akkor ilyenkor megyünk ki, ekkor 90%-ban mindkettő készen áll rá. 5 körül elkezdem főzni a vacsorát, addig a két gyerek együtt játszik. Apa fél hatkor ér haza, hatkor vacsorázunk, utána általában 8-fél 9-ig együtt játszanak hárman, addig én fent csinálom a dolgomat: mosást ki- vagy bepakolni, vasalás, fürdő takarítása stb., mikor mi van soron. A fiam 8 körül még eszik egy kenyeret, aztán 9 körül fürdeti az apja, majd tej és alvás. De ez csak egy "sztenderd" hétköznap, néha alvás előtt vagy után eljön hozzánk a sógornőm a két és fél éves lányával játszani, vagy mi megyünk hozzájuk, vagy mindannyian elmegyünk a harmadik uncsitesóhoz játszani... ilyesmi. :)

Nálatok?

2012. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21hós lesz jövőhéten a kisfiam!

8-kor kel majd még összebújunk és mesét nézünk kb fél 9-ig!Majd öltözés,peluscsere,ágyazás,szellőztetés,mosógép elindítása stb és kb 9 fele reggelizünk!Utánna megyünk sétálni:bolt,posta,bank mikor mi!Hazaérünk akkor még egy kicsit kint vagyunk az udvaron,ő motorozik,dömpert tologat vagy fetreng a hóba,tologatja a traktorját a pocsolyába(valamikor adok rá gumicsizmát meg rossz ruhát kabátot és kiélheti magát mehet ő is a pocsolyába...mondanom sem kell nagyon élvezi)közben én fát készítek be,gyújtóst aprítok mert kandallóval fütünk!Utánna elmegyünk kocsival az ebédért,menüt hordatunk!Hazaérünk,ebédelünk majd ő még kicsit játszadozik(én mosogatok vagy teregetek) és kb fél 1-1 és alszik!Kb 2-2,5 órát alszik!Ekkor én takarítok,olvasok,netezek,vasalok,sütit sütök vagy ekkor szoktam a fürdőt levízkőtleníteni!Mikor felkel akkor megint nézünk egy kis mesét majd sokat játszadozun a földön,mondókázunk,gyurmázunk,bújócskázunk!Délután azért figyelek,hogy ilyenkor már ne a háztartással foglalkozzak hanem csak rá figyeljek!Játék közben uzsonnázunk(gyümi,joghurt)Majd olyan 5 körül kimegyünk motorozunk a közeli parkba(mozgáskorlátozott feljárokon nagyon szeret legurulni)vagy elmegyünk babás ismerősökhöz vagy rokonokhoz,mamákhoz vagy termálba szoktunk még járni néha!Fél 7 körül vacsi,7 óra fele fürdés és legkéssőbb 8-kor alszik!

Van amikor 2-3 órára elviszik a mamák(hol az egyik-hol a másik)én ilyenkor szoktam nagyobb takarítást csinálni(függönymosás,ablakpucolás,ülőgarnitúratakarítás stb)vagy ilyenkor egy kicsit én is kikapcsolódok és elmegyek egy-egy barátnőmhöz vagy turkálok vagy ügyes-bajos dolgaimat végzem!

Ezen kívül hétfőn délelött babafoglalkozásra szoktunk járni ahol mondókázunk,játszunk,tornázunk sokat a többi babával anyukával!Kedden délelöttönként a katolikus plébániára járunk baba-mama klubba,itt csak játszik a többi gyerekkel!Általában kéthetente csütörtök délutánonként bejárunk a közeli városba játszóházba!

Vannak sok hasonló korú babás barátaink!Összejövünk hol egyikünknél hol másikunknál,ilyenkor a gyerekek játszanak,apukák boroznak mi meg anyukák általában sütünk főzünk vmit(palacsintát,gofrit,lángost stb)majd összeülünk és mindenki jóízűen falatozik,ilyenkor valahogy a gyerekek is jobbat esznek!

Hát úgy nagyjából ennyi!Nem unatkozunk az biztos!

2012. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kis kölyök.:)7kor kelünk,kakaózunk,öltözünk és elvisszük a tesót suliba.8 körül itthon vagyunk,átöltözünk valami lengébe.Utána játszunk,beszélgetünk.Összedobok neki valamit ebédre,2órát alszunk,utána eszünk valami könnyűt,játszunk,öltözünk és elindulunk a suliba a tesóért olyan 16óra magasságában.:).Haza megyünk,mindketten átöltöznek és kimennek az udvarra motorozni,játszani,szaladgálni.:)Bejövünk 19óra környékén.Természetesen mindkettő csupa kosz.:)A ruhájukat bedobom gyors a mosógépbe,aztán tesó fürdik,addig a kicsi játszik apával.Utána csere:)Megfürdetem a kicsit,megvacsizunk,TV-zünk egy kicsikét,majd a tesó elmegy aluszni,mert másnap suli.:). A kicsivel küzdünk,hogy elaludjon,végtére elalszik.9-10 fele nyugalom.:)Másnap minden kezdődik elölről.:)
2012. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!