Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig célszerű tápszerrel...

Meddig célszerű tápszerrel táplálni a babát?

Figyelt kérdés
9 hónapos és már nem akarja megenni a tápszert minden mást megeszik de ezt már nagyon nem akarja pedig sok vitamin meg olyan dolgok vannak benne ami a babának jó.

2015. ápr. 4. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1 éves koráig szükséges a napi 0,5 l tejalapú táplálék. Legalább reggel és este jó lenne ha még inná. Tegyél bele kakaót.
2015. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hidd el adnám én neki 2 éves koráig is mert jónak látom, de ezt a kakaós dolgot ki is próbálom mindjárt.
2015. ápr. 4. 18:45
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez így kicsit jobb most megevett 90 milit,hasznos tanácsot adtál mert már nem evett a tápszerből semmit köszi.
2015. ápr. 4. 18:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Én babakaját kevertem neki bele, gyümölcsös desszerteket vagy sütőtökpürét, így megette.
2015. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kifogom ezt is próbálni hogy a kajájába keverem a tápszert ez is jó.
2015. ápr. 4. 19:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Lányom 10 hónapos korától nem itta meg a tápszert. Tejitalt sem. Így joghurttal, túróval, sajttal pótoltam, mert ezeket szerette. Amúgy az orvos azt mondta, hogy a fehérje a fontos, nem kizárólag a tápszer. Fehérje pedig sok mindenben van.

Egy èves kora után próbálkoztam tejitalokkal, tejjel, kakaóval, de utálta. A főzelékeket is inkább csak úgy ette meg, ha tejföllel, joghurttal csináltam.

De próbálkozz keverni a tápszert zöldséggel, gyümölccsel. Hátha úgy megeszi.

Lányom amúgy mai napig "tejkerülő", de egèszséges 5 éves.

2015. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagyon jó volt olvasni mert neked is hasonló problémád volt, a miénk se akarja megenni igaz most ez a kakaóporos ötlet jó volt de nem az igazi, de majd reggel még meg nézem mi-csinál, de köszi a választ utolsó hasznos volt.
2015. ápr. 4. 21:11
 8/13 anonim ***** válasza:

én a kakaót még nem ajánlanám, 1 éves korig nem szabadna és mivel koffein is van benne ezért lehet nem fog aludni.

lehet mással is ízesíteni, meg kimondottan ízesítettet is lehet kapni, enyém a vaníliás nestlét szerette, igaz az is talán 10 hónapos kortól van de csak jobb 1 hónappal előbb az mint a kakaó. de van banános, almás, stb.

van folyékony tejpép is.

főzhetsz tejbegrízt és rizst is. vagy főzd meg vízzel jó sűrűre és hígitsd hűlés után tápszerrel vagy főzd meg rendes mennyiségű vízzel és ha kihűlt, akkor tápszerporral sűrítsd be.

én egyébként gyümölcspépet tettem a tápszerbe ennyi idősen ha nem itta

2015. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ma grízt főztem fel nagyon pici vízzel és tápszerrel " banánnal adtam neki. Én babám se nagyon issza meg az adagját, napközben meg én felejtek el adni neki így sokszor csak 3-4 decit iszik meg egy nap. De én is sok túrót, sajtot, néha joghurtot adok neki, bár a bolti joghurt még necces, van hogy néha megy a hasa tőle így inkább humana-t, vagy babydream-eset kap. Szoktam olyat is, ha mondjuk főzeléket kap pl. spenótot főzök akkor 2-3 kanál tápszert teszek hozzá + kevés vizet és az mindjárt 90 milinek felel meg. Szóval és van hogy ezzel sűrítem a kajákát, vagy a gyümiből+ tápszer 2-3 kanál + kevés vízből csinálok gyümipépet neki. Csak vigyázz, hogy ne nagyon forró főzelékbe tedd és ne forrald már utána. Kakaó is jó, vagy kis cukrot karamellizálsz és karamellás "tej" is fini, talán jobb mint a kakaó, ahhoz lehet kicsi még. Vagy kis vaníliás cukor a tápszerébe. Sokan ellenzik a cukros dolgokat, ha nem akarsz cukrot adni neki tehetsz bele ha van a fagyóban meggy annak a levét is. Furin hangzik, hogy tápszer meg savanya gyümi, de az én babám imádja a meggyet. VAgy próbáld meg a egész napra elosztani a tápszermennyiséget, ne csak reggel és este add hanem napközben 1-2 kortyonként, bár én ezt mindig elfelejtem...:)
2015. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia utolsó igazad lehet a kakaóról mert a gyerek most nem alszik vidáman álldogál és kiabál a gyerek ágyban :)

A párom meg kidőlt a fáradságtól :)

De apa tartja a frontot :)

Amúgy te is nagyon hasznosakat írtál köszönöm

2015. ápr. 4. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!