Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki mosódiót használ, hányszor...

Aki mosódiót használ, hányszor használtok fel egy adagot?

Figyelt kérdés
én most kezdtem azzal mosni,legfőképp a babám miatt..8 db.-ot tettem a zacsiba,azt írja 3-szor 4-szer lehet vele mosni,de nem tudom akkor is ugyanolyan hatásos-e?tapasztalatokat várnék.
2010. febr. 19. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
én is most kezdtem, úgyhogy érdemben nem tudok válaszolni, de a zacskómra az van írva, hogy 6-7 db, 2-3 mosáshoz. Te a fehér ruhákhoz is azt használod? Nem fogja meg?
2010. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 4-5 db-ot tettem, ezzel kb.6* tudtam mosni 60 fokon babaruhákat.Persze ha valami kakis lesz azt beáztatom.Vettem hozzá mosószódát, így tudom vele mosni az egész család ruhatárát.

Sok múlik azon is, milyen fajta.Először amit vettem, világosabb színű dió volt, az nem bírt annyit.Most ez a Mandala van, nagyon sötét a színe, és sokkal tovább bírja.Ecettel öblítek, jó a gépnek is.Most gondolkodom, hogy veszek illóolajat illatosításra, de nem tudom babaruhákhoz lehet-e.Sajnos az én babám nagyon száraz, érzékeny bőrű.Mióta dióval mosok, azt vettem észre, hogy elég napi 1* kenegetni, a korábbi kettő helyett, bár lehet h. nem a dió miatt.

Tipp: kicsit törd össze a héjakat első mosás előtt.

2010. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fehér ruhához is diót használok mosószódával.Nem fogja meg a ruhákat.Sőt szebb, mint a drága Ariellel.
2010. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Helló,a mosódiókat addig lehet felhasználni újra,amíg még ha belenézel a héjba,azok fényesek.Amikor a kiskomák fénytelenné váltak(kívűl is,nemcsak belül!),akkor ideje komposztálni,vagy kidobni őket,mert megfáradtak.Tapasztalataim szerint (legtöbbször 40 fokon mosok,néha 60-on is)egy diócskát 3-szor fel tudok használni,utána kuka manó. Még onnan is megbizonyosodhatsz róla,hogy még használható-e a szem,hogy nedves állapotban fogod a héját,megnyomod,és ha enyhén habos cucc jön ki belőle,még újrahasználható!Én úgy ellenőrzöm,hogy ránézek,és ha szép a fénye,félreteszem,felhasználom újra,ha már elvesztette a fényét,és elszürkült kissé(öregebb lesz a kinézete is,kissé ráncos),akkor kidobom. Nagyon egyszerű,rájössz,amikor elkezded használni:-))Én nagyon szeretek vele mosni!:)
2011. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a mosódió végig benne van a gépben, öblítés alatt is? Vagy ki kell halászni a mosás szakasz végén?
2015. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!