Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan cserélitek a pelust?

Ti hogyan cserélitek a pelust?

Figyelt kérdés
Babám 3 hónapos múlt, nagyjából beállt a rendszer arra, hogy már csak naponta 1x van kakis pelus. Én mindig etetés előtt szoktam neki pelust cserélni. Ti etetés előtt/után (ki, hogy szokta), mindig kicserélitek a pelust (pisis), vagy attól függ mennyi pisi van benne?
2015. ápr. 10. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 óránként vagy ha kakil.
2015. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amíg pici volt etetés előtt meg után is kellett ugye .-) most előtte,mert ha evés után leteszem a hátára tuti bukni fog. ha pont evés után lenne kaki,azért legalább 10percig próbálom elhúzni a cserét,büfizzen meg ne jöjjön ki a tej. akkor cserélem ha van súlya a pelusnak, 1 pisinél mondjuk még nincs. 4-5 pelust használunk egy nap,pamperst,most épp premium caret.
2015. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én ébredés után cseréltem neki, enyém evés közben aludt el...
2015. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kb 6 hónapos koráig minden evés előtt. Na meg persze ha kakis volt. 6 hónapos kora utan már nem nagyon pisilte tele ahogy egyre kevesebb tápszert evett, így azóta akkor cserélem amikor látom h van benne több pisi nem csak 1, na meg ha kakis akkor rögtön.
2015. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Etetések előtt mindig + ha valamikor idő közben kakil.
2015. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wiky93 ***** válasza:
3óránként, hami előtt, persze ha közbe van kaki (napi1)(de van olyan nap amikor a normál kaki után van hígabb a foga miatt) akkor egyből tisztába teszem.
2015. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én akkor cserélem csak ha már teljesen megtelt pisivel vagy ha bekakilt a lányom, akkor rögtön cserélek.

Így neki napi max 3 pelus kell. (6 hós)

2 éves fiamnak is napi 3 kell.

Reggel kapnak tisztát, délben (evéstől független, lefekvés előtt) és fürdés után este.

2015. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mindig evés után cseréltem, kivéve, ha kakis. Sosem értettem, hogy miért kaja előtt van csere, amikor utána, főleg, amíg nagyon kicsik, bekakilnak és lehet újra cserélni (nálunk a kórházban mutatták ezt a kaja előtti cserét, de nekem nem tűnt túl ésszerűnek). Most 9 hónapos és kakinál ill. ha nagyon pisis cserélem.
2015. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7es, déltől estig 1 pelus? csak nehogy hugyúti fertőzés legyen...
2015. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért mondják a kaja előtt cserét, hogy ne tele pocival kelljen "nyúzni" a babát, és emelgetni a lábacskáját, mert úgy könnyen visszajön neki. Meg mert főleg amíg kicsit van amelyik baba rögtön bealszik az etetés alatt, és hogy akkor már lehessen nyugodtan hagyni.
2015. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!