Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy kicsúszik a kezetekböl az irányitás?

Figyelt kérdés
kisfiam most lessz másfél éves,és én ezt pont igy érzem most.nagyon hisztis,akaratos,nekem nem nagyon fogad szót.tegnap mondtam a férjemnek is,hogy ez engem nagyon bánt,nem tudom hol rontottam el ennyire.az apjára hallgat,ha rászól,szótfogad neki.nekem nem.ha szólok hogy ezt nem szabad akkor is megcsinálja.mostmár abszolút tanácstalan vagyok,mert ha báthová elviszem,ott is rögtön pakolni kezd,és hiába mondom hogy nem szabad,mintha nem is hallaná.nem akarom,hogy mások is azt feltételezzék,hogy milyen neveletlen a gyerek meg ilyenek,mert foglalkozunk vele,játszunk,nincs elhanyagolva.okos kisfiú,mindent megért amit mondok neki.szerettem volna jó anya lenni,de nagyon elszúrtem,és pocsék vagyok.ti hogy nevelnétek a helyembe?
2010. febr. 20. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Valóban elrontottad,de azért nem vagy pocsék anya.Sok anyuka van így a gyerekével.Már 7-8 hónapos korában kellett volna neki megtanulni,hogy mit szabad ,mit nem.

Azért nem fogad szót,mert nincs előtte tekintélyed.Tudja,hogy "csak beszélsz",de ennek nincs semmi következménye,az történik,amit ő akar.

A multon nem lehet változtatni,és elég nehéz lesz most is.Legyél nagyon határozott,ha nem fogad szót,akkor hagyd hisztizni,esetleg üss egy kicsit a fenekére.Semmiképpen ne ssajnáld meg,és ilyenkor ne játsz vele.Ha látja,hogy a hisztivel nem ér el semmit,akkor abba fogja hagyni.

2010. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
ez a dackorzsak eleje, nem rontottál el semmit!!Ismerősöm pedagógus, odafigyelve nevelte a csemetét, mégsem bírt vele a dackorszakban. Annyi a titok, hogy a hisztik idején is mindig mond, hogy "ezt nem szabad", vedd el tőle, ami nem a kezébe való egy nap 250x is, ha kell; csapj rá picit a kezére ha vmi nagyon nagy butaságot csinált, amire már előtte 10szer mekérted, hogy "Nem". Ilyen korban alakul ki náluk a "lehet-nem lehet"; előtte honnan tudták volna ?:))
2010. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen felesleges rácsapni,kicsit is,nagyot is,anélkül is lehet nevelni.

Legyél következetes,mindig legyen következménye a szófogadatlanságnak.Pl nem akarja összeszedni a játékokat,elmondod neki,h ha ő nem szedi össze,elteszed.Ezután ha nem pakol,összegyűjtöd,és tényleg elrakod a játékokat,amit csak akkor kap vissza-egyesével-,ha valami "jót" csinál.A lényeg,h ne a levegőbe beszélj,tartsd be amit ígérsz,és mindig pontosan érthető legyen mit vársz tőle.(Az,h "Viselkedj rendesen",elég nehezen értelmezhető egy kicsinek,mondd el pontosan mit akarsz,pl ne pakold le a játékokat,fogadj szót,ne kiabálj,stb.)Ha valamit jól csinál,dicsérd meg,jutalmazd meg,mert ez ösztönzi legjobban.A büntetés lehet pl az a bizonyos büntetőszék is,a lényeg,h mindig tartsd be amit mondasz,és ha valamit tiltasz,annak súlya legyen,ne legyen szabad néha,amikor neked úgy kényelmesebb,ez biztonságot nyújt neki.

2010. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden gyerek "velejárója".Bár az én babám még nem ekkora,a barátnőmé igen és ő is állandóan pakol.Nálunk is nyitogatja a szekrényeket,rászólnak,hogy nem lehet és csak azért is csinálja.Ez szerintem nem olyan nagy baj,olyan rossz dolgot nem csinál,felfedezi a dolgokat.
2010. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Ezután ha nem pakol,összegyűjtöd,és tényleg elrakod a játékokat,amit csak akkor kap vissza-egyesével-,ha valami "jót" csinál" Aztaaa! Neked van gyermeked, válaszoló? Meg ez a "bűntetőszék"...ez mennyivel jobb?:)) /bocs az Off-ért/
2010. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segitettetek:)mostmár próbálok határozottabb lenni.
2010. febr. 20. 09:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aztaaa!Van!4 gyerekem van,nem szoktam ütni őket a jó viselkedés érdekében.És nem pár hónaposak, a legnagyobb 7,5 éves.

Nekem édes mindegy ki mennyit üti a saját gyerekeit,próbáltam alternatívát adni arra,h ne az tartsa vissza a gyereket,h fél a veréstől.Természetesen ez mindenkinek saját dolga...egyébként ezeket a módszereket nem én találtam ki.Viszont tényleg gyorsabb odacsapni,mint foglalkozni vele,nem tagadom.

2010. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

9:44!

Most mi bajod van azzal, h vki próbál nevelni? Szerinted hogy fogja egy gyerek megtanulni, h pakoljon el maga után? Ha az anyuka mindig megcsinálja akkor szted fogja tudni?

Szerintem nagyon jó a módszere és NEM üti a gyerekeit, hanem próbálja őket épp ésszel arra rávezetni, h mi lesz annak a következménye,ha nem pakolnak el maguk után. Hidd el, így fogják csak megtanulni. Te is tanulhatnál tőle.

2010. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
na jó, nem akartam írni, de legyen. A "pici" ütés, ami éppen csak egy legyintés hol helyezkedik el a verési skálán?? Nem azt írtam, hogy üssön rá 4szer jó nagyot, vagy kékrezöldre, tökéletesanyucik! A verés szerintem se nevelési módszer, ebben egyetérthetünk. Mellesleg minden gyerek más, és más nevelést kíván. Van pl. akit ez a "bűntetőszék" inkább megijeszt, mint "nevel". Nem vagyok szuper anya, és nincs napi 100%os türelmem, hogy "ahogy a kézikönyv írja a 201. oldalon....".
2010. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

...az első válaszoló gondolatmenetét kiegészítve még hozzátennék annyit, hogy ha ezek egyike sem jön be, akkor zárasd a gyereket börtönbe.


Szerintem is jól csinálod, kicsit határozottabban, de ha kinövi a dackorszakát, magától is rendeződik a probléma. Arra figyelj, hogy ha valamit mondasz, kérsz tőle, akkor az legyen úgy, érezze, hogy anya szava is annyit ér mint apáé. Nálunk is ez a helyzet, de én is a kortünet számlájára írom, próbálok következetes maradni és rengeteget foglalkozom vele. Hiszem, hogy meglesz az eredménye.

2010. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!