Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A BCG oltásnak hogyan kell...

A BCG oltásnak hogyan kell kifakadnia, mikor, és hogyan kellene kezelni? Már ha kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok, 7 hetes lesz a babám. A védőnő mondta kb 2 hete, hogy jó, hogy bepirosodott, mert azt jeleni, "működik" az oltás. De ezeket elfelejtettem megkérdezni tőle. Már majd szét durran neki.
2010. febr. 20. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem szabad nyomkodni mert majd kifakad magától és nem szabad hogy víz érje!Kölünüsebb kezelést nem igényel mert majd magától leszárad szépen!:)
2010. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem a kislányom már majdnem 6 hónapos volt, amikor kifakadt, mondta is a doktornő, hogy az uztolsó pillanatban! :)

Jó nagy dudor lett ott, napokig nedvedzett, genny jött belőle, tiszta olyan volt a body ujja is mindig. Az a lényeg, hogy lehetőleg ne érje víz, hogy könnyen leszáradjon. Kezelni nem kell, még letakarni sem.

2010. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele semmit csinálni, akkor jó ha kifakad.
2010. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, ha kifakad, de nem feltétlenül kell neki. Ha bőr alatt érezni a dudort, akkor is reagált a szervezet.

Nem kell vele csinálni semmit, mint ahogy előttem is írták.

2010. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Igen, addig és azután se kell semmit csinálni, hogy kifakad. mikor nálunk kifakadt a bubocska, én a gennyet tiszta vattakoronggal letörölgettem. Ahogy mozatta a kezét, magától is kibuggyant az összes genny, és másnapra már be is száradt az egész. Mi nem vigyáztunk annyira a fürdésnél, de éppen akkor puhult úgy fel a bőre, hogy meg tudott fakadni a dudor :)
2010. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!