Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma adok először főzelék....

Ma adok először főzelék. Krumpli üresen, ugye? Holnap répa? Szerdán mehet krumpli-répa főzi?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos
2010. febr. 22. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz krumplit, de én azt magában kihagytam, a nagyjaim utálták...először emiatt répát adtam. Édes, finom, szinte minden baba szereti. A krumplit inkább csak sűrítésnek használtam. Egyébként a krumpli biztosan nem allergizál, nem okoz más kellemetlenséget, tehát akár kóstoltatás nélkül is adható. Azt, meg, hogy meddig érdemes kóstoltatni, a babád reakcióin fogod látni. Van, amelyuk napokig nehezen fogadja el az új ízt, a másik meg kis ínyenc, bármit szívesen eszik.. Szóval nem szabad ennyire mereven csinálni a főzelékek bevezetését, figyeld a babád és tudni fogod, mikor érdemes új dolgot adni!
2010. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor kezdjem inkább ma répával? És esetleg még holnap is csak répát, hogy szokja?Szerdán pedig egy kis krumpli?

Az az igazság, hogy még a tízórai gyümikkel is bajban vagyunk, jó, ha 20-30 grammokat bele tudok könyörögni a kis szájába...:(

2010. febr. 22. 08:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Te látod, mennyire eszik szívesen! Nem kell siettetni, nem az a cél gondolom, hogy 1 hónap alatt elválaszd... Szépen lassan, az ő tempójában add a szilárd ételt, hogy legyen ideje, megszokni, megszeretni. Az én kislányom pl. 3 hónap alatt jutott el odáig,hogy megevett egy normális adagot a gyümölcsből és a főzelékből. Kára nem lett belőle, hisz még szopott, megkapott mindent.
2010. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, siettetni nem akarom! Akkor még a főzeléket se kellene elkezdeni? Vagy azért próbálkozzak párhuzamosan a tízóraival együtt?
2010. febr. 22. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az első hónapban csak gyümölcsöt adtam, aztán 7 hónaposan kezdtem a főzeléket. Attól függ, hogy meddig szeretnél szoptatni... ha túl hamar váltotok ki több szopást, akkor kevesebb lesz a tej... Szerintem ha még csak kevés gyümölcsöt fogad el, inkább azzal próbálkozz és a főzelékkel még várj...azt eleve nehezebben fogadják el, mert nem olyan édesek, mint a gyümölcs. Lehet, hogy várhatnál még 2 hetet...de te tudod :)))
2010. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazad van! :) Én nem szeretném gyorsan kiváltani a szopikat, bár nem tudom mi számít gyorsnak. Azért úgy tervezem (ha lehet ezt egyáltalán tervezni), hogy 1 éves korára kiváltom a tízórait, ebédet, uzsit, esetleg vacsit és maradna a reggeli és a fürdés utáni szopi (+éjszaka).

Nem tudom, hogy így mennyire kell "sietnem". Tudom, minden baba más, van akinek 2 hét egy kiváltás, van, akinek 1,5 hónap...

2010. febr. 22. 09:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell sietni. Még 1 éves kora után is jó, ha marad a szopi, legalább este (elalvás előtt) és reggel...így mindkettőtöknek jó lesz. Az enyém már lassan másfél éves, de még napjában többször is szopik, természetesen mindent eszik már....nem siettetem, tudom, hogy le fog szokni róla :)) Emellett 1 éves kora után is kell valamilyen tejet kapnia...akkor meg inkább az anyatej, mint a tápszer (babatej) vagy a tehéntej....
2010. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, hogy válaszoltál, szép napot! :)
2010. febr. 22. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!