Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban használ, ha hasfájós...

Valóban használ, ha hasfájós babát a hasán altatunk? Nektek segített?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 10:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Most sikerült letennem így aludni, meddig maradhat így? Amíg magától fel nem ébred, akár 2 óra hosszáig is?
2010. febr. 22. 10:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Lányom iszonyatosan hasfájós volt 2-3 hónapos koráig, és már a kórházban is a hasára fektettem. Semmit nem jelentett.
2010. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk valamennyit segített. Egyébként is csak hason aludt, de ha fájt a pocakja, akkor az alkaromra fektettem, úgy hogy a hasán volt, és így ringattam, meg mászkáltam vele. Ez ment 3 hónapig éjjel-nappal. Volt hogy éjjel kettőig-háromig mászkáltam fel-alá a lakásban, hogy a párom legalább tudjon aludni, mert neki menni kellett dolgozni. Egy darabig a kutya szolidarított, és mászkált velem, de éjfélkor ő is mindig feladta:D
2010. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Harmoka válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk semmi sem segített. Köménytea, masszírozás, melegentartás stb. mindent megpróbáltunk. Egész nap nyöszörgött, éjjel nem aludt. Végül egy idősebb doktornéni adott úgynevezett szélcsövet, amivel esténként kezeltük, ami abból állt, hogy kicsit a végbélbe kellett dugni és azon távozott a rengeteg levegő ami kínozta. így ő is tudott aludni és persze mi is. Semmi mellékhatása nem volt. Amíg szoptattam, végig fájt a hasa. Ahogy átállt tápszerre és bébiételre, megszűnt a hasfájás.
2010. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nekünk amúgy az a gyógyszertári papaverines cucc segített, amit a doktornőnk írt fel.

Kérdezz rá a gyerekorvosnál!

2010. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szopizik is és néha napi 2-3 alkalommal még tápszert is kap. Igyekszem odafigyelni, hogy mit eszem, de nem igazán segít. Túlságosan nem fáj a hasikája, csak annyira, hogy felébred rá, segít neki, ha tornáztatom és én is a kezemre szoktam hassal fektetni, ez vált be a legjobban. Csak egyedül vagyunk itthon késő estig, én is szeretnék enni, inni, wc-re elmenni, egy kicsit aludni, azt meg nem szeretném, hogy addig is sírjon a drágaságom. Még csak 3 hetesek vagyunk, remélem romlani nem fog a helyzet hasfájás terén.
2010. febr. 22. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hasfájós volt, első itthon töltött éjszakára hasra tettük le aludni, azonnal elhallgatott. Azóta is hason alszik (lassan 5 hós). :)
2010. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom most 3 hónapos és az elején mi is iszonyúan szenvedtünk, a végén már kórházban is voltunk egy ideig. Mindent kipróbáltunk, de csak néhány dolog javított a helyzeten, ugyanakkor szinte mindegyik ellen voltak érvek is. A szélcső nálunk is bevált, de a gyerekorvosunk nagyon prüszkölt, mert szerinte a székelési inger akár teljesen el is maradhat, vagyis a baba nem tud egy idő után önállóan kakilni. A papaverines oldatot mi is szedtük, ugyanakkor ebben van az idegrendszerre ható morfinszármazék, ami miatt a baba aluszékonnyá válhat (nem eszik elegt, nem szopik hatékonyan...stb)így amikor a kórházban meghallották, hogy ezt szedi a lányom jól letorkoltak, hogy hogyan adhatok egy fejlődő szervezetnek ilyen erős gyógyszert...legyek okos!

Aztán kiderült, hogy hol a gond és pár nap alatt rendeződött a helyzet. Valamiért az az érzésem, hogy nálatok is ez a probléma. Megkérdezhetem, hogy hogyan szoptatsz? Egy mellből? Kettőből? Milyen gyakran?

2010. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, írtam neked privit!
2010. febr. 22. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!