Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban van az a...

Mennyi idős korban van az a teszt h a gyereket megforgetják h jár e a szeme minden fele?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 29. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves a nagyobbik lányom, 8 hónapos a kicsi, egyiknél sem csináltak ilyen vizsgálatot, sőt, még nem is hallottam róla.
2015. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy kötelező vizsgálat-e, akkor nem. Akkor nézik, ha felmerül az autizmus gyanú, mert akkor nem "ugrál" a szemgolyója.
2015. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Mármint autizmusnál szokott lenni, hogy a gyerek nem szédül a szemén sem látszik, hogy forgott!

2015. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Idegrendszeri éretlenség (autizmusnál is erről beszélünk, de ez egy összefoglaló elnevezés) esetén fordul elő, hogy nem szédül a gyerek. Ezt lehet megnézni ezzel a "teszttel". TSMT torna része is, mivel edzi a gyermek vesztibuláris rendszerét, egyensúly érzékét.

3-4 hónapos korban már lehet látni, óvatosan forogni (tsmt első feladatsort is ettől a kortól lehet kezdeni).

Állva kézbe veszed a babát magad felé fordítva, és lassan forogni kezdesz vele. Egy négysoros mondókát is szoktak mondani, ami adja a forgás ritmusát. Első két sornál lassan, harmadik-negyediknél gyorsan forogsz. Forgás közben, és amikor megállsz, utána is ide-oda kell mozogni a gyermek szemének egy ideig.

A nagyobbik lányomnál idegrendszeri éretlenség miatti mozgás, beszéd, stb. lemaradás van. Neki csak forgás közben tikkelt a szeme, utána nem.

2015. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, természetesen egy ilyen, otthon végzett "vizsgálatból" nem szabad semmiféle messzemenő következtetést levonni.
2015. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem nézik a szemtekerezgést ha nincs gond a gyerkőccel
2015. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tsmt tornász mondta elég ha ennyi idősen közben tikkel a szeme kiprobaltam tikkelt aztán lettetem nagy orditás xdd elszédült:D
2015. ápr. 30. 19:53
 8/14 A kérdező kommentje:
9és fél hos :)
2015. ápr. 30. 19:54
 9/14 A kérdező kommentje:
De nem tudom h utána tikkelt e mert addigra majdnem elhánytam magam közbe tikkel az biztiii utana meg orditott mert szedült:D
2015. ápr. 30. 20:02
 10/14 A kérdező kommentje:
4es kérdező és mennyi idős a gyermeked,és mit mondanak utolfogja érni magát ?:)
2015. máj. 16. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!