Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakulása?

Napirend kialakulása?

Figyelt kérdés
Nálatok, hogy alakult ki a napirend, mármint az a része, hogy mikor alszik és mikor van fenn a babátok? Mert lánykám már 4 hónapos, de igazából, ha evés után lerakom aludni, 90 %-ban el is alszik. Tehát ha olyan lenne, sztem egész nap aludna :) Nektek ez hogy alakult ki, csak akkor raktátok már le aludni mikor láttátok, hogy nagyon álmos?
2015. máj. 4. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk a gyerek döntött 90%-ban, 10%-ban mi :) de lehet, hogy inkább 100%-ban a gyerek... :) :) :)


az alvási szokások MINDIG változnak, az éjszakát átalvó baba is válhat másfél évesen bagollyá, és fordítva. szóval a 4 hónapos szokásaira ne tegyél még fel semmit :)


viszont egy jó tanács a napirenddel kapcsolatban - csak lazán és vidáman kezeld, néhány támpontot jelölj ki - pl. fürdés ideje, ébredés ideje, altatás ideje, játszótér, játék ideje, "anya ideje" ... de engedd, hogy ő is döntsön.


pl. mi azt terveztük, 8-kor legyen a fürcsi, utána az altatás. de pár hét múlva rá kellett jönnünk, a mi babánk hétkor már aludni szeretne! hát alakítottuk a dolgot. aztán a kis huncut reggel 6-kor akart ébredni, na én mindig altatgattam cicin még egy órát. így alakult ki az este 7kor elalvás, reggel 7kor kelés (persze majd másfél éves koráig minimum egyszer szopizott éjjel, 18 hónapos korától - és a 16 fog kibukkanásától datálhatom a 70%-ban átalvós éjszakát - persze már inkább 9-től 7ig...)


szóval csak "javaslatokat" tegyél a kicsinek az időpontokra vonatkozóan, és figyeld meg, hogy alakul-e ő hozzá. az ébredés és az altatás legyen fix (mi éltünk az ébresztőóra adta lehetőséggel, mert apa 7kor kelt, és ment a munkába, ez lett a mi alapunk is. ez is fontos, mert van a gyerekekben valami fura időérzék, ha korábban kel, korábban alszik el napközbeni szunyákra és este is!)


amúgy igazság szerint a gyerek a szülőkhöz idomul. én szeretek korán nyugalomba vonulni - nálunk nincs nyűzsi, 8 után párom tv-zik, én olvasok, netezek, a gyereket meg egy besötétíett szobában, zajtól, fénytől, elektronikus eszközöktől mentes helyiségben altatom (ez az ő szobája, ahol együtt alszom vele szivacson kettesbe, még szeirntem 3 éves koráig legalább) és ő elalszik. de pl. barátnőméknél meg 10-11-ig nyűzsi van, ott nézik a nappaliban a tévét, a gyerek velük van. na náluk nincs korán alvás, viszont nincs is korán kelés.


tehát a ritmust a mintával tudjátok a legjobban szabályozni!


mindenképpen érdemes altatni a gyereket az álmosság erősen látható jelei nélkül is, mert még egy "rutinos" anya sem ismeri fel pontosan a jeleket - 24 hós gyerekemről még most se mondom meg, hogy gyorsan elalszik-e, vagy kipattan mellőlem altatáskor, és kiszalad az apjához tv-t nézni :) (de nálunk cicin altatás van, közös kis ágyikónban, és nincs nagy szigor - mégis jól működünk!) :)


hagyd aludni a kis álomszuszékot, engedd, hogy igénye szerint legyenek a dolgok, ragaszkodj egy esti kábé alvási időponthoz inkább - és teremts meg hozzá ideális feltételeket.


és bízd azért a kicsire a dolgokat és a döntéseket, és fogadd el, a kisgyerekek alvókája hétről hétre változik, semmi se végleges, mindig alakul.


:)

2015. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát nálunk akkor minden volt csak nem rendszer :) kb hetente változott. egyedül a fürdés van többnyire egy időben. fél7kor ha nem alszik annyit délután, 7-fél8kor ha még sokat is :) 8kor már aludt. az ébredések is változóak voltak....most 9hós a fiam kb 2 hónapja van napirendünk, de úgy igazán. a fiam alakította magának, én csak közre működök :) egyedül a séta az ami változó, mikor kell vásárolni postára vagy csak úgy... de nekem megfelel, az éjszakákat is kezdi átaludni.
2015. máj. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos korára kialakult egy napirend, amiben 2x fél óra szundija volt. 6 hónapos korára változott, 1 hónap múlva még egy kicsit alakult. amíg 2x félé órát aludt,nem igen tudtam mit csinálni. aztán mikor elkezdett hosszabb időt aludni pl. másfél órát,már szoktattam. minden egyes nap ugyanakkor tettem be az ágyába (ebéd után) ha sírt,kivettem és a következő evés után aludt akkor. kis idő után megszokta,hogy akkor van alvás. most egy szundija van, egykor ebédel,aztán uzsonnáig alszig. 4-5ig.
2015. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
minden hónapban mikor azt hiszed, hogy végre beállt valami akkor változik. most 9 hós a fiam, kb két hónapja tartja a napirendjét, de lassan változni fog, mert át fog állni az egy nagyobb alvásra délután, szóval ennek a rapszódikusságnak kb bölcsis/ovis korban lesz vége :D! Kitartás!
2015. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!