Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet/érdemes még...

Szerintetek lehet/érdemes még így szoptatnom, vagy hagyjam és kapja tovább a tápszert?

Figyelt kérdés
Babám 4 hónapos koráig szopizott, elég stresszes voltam így aztán szép lassan elfogyott a tejem. 6 hónapos volt amikor visszaszoktam a dohányzásra. Most 10 hónapos, nyugisabb lettek a mindennapok és az utóbbi pár napban éreztem, hogy feszül két oldalt a mellem, tegnap este újra jött belőle tej. Nem tudom érdemes-e újra megpróbálni ciciből adni neki, vagy hagyjam és adjam tovább a tápszert. Ha nem gyújtok rá akkor a tejcsibe se kerül át, vagy már mindenképp veszélyes lenne cicit adni neki? Nem tudom ennyi idő után elfogadná-e még? Szerintetek?
2015. máj. 6. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem gyujtasz ra, sztem nyugodtan probald meg.

De nem tudom, h ez normalis, h visszajott a tej, ennyi ido utan?

2015. máj. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni, az anyatej minden cseppje kincset ér :-)
2015. máj. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem szoptatnek, mert 10 honapos, annyi tejed tuti nincs, amennyi neki kellene, max par mili. Masik, ez nem normalis, talan meg orvoshoz is elmennek. Olyan nincs, hogy fel ev mulva csak ugy telik a cici tejjel.
2015. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az meg se fordult a fejemben, hogy ez probléma lenne de rákérdezek majd a dokinál. Most így furin hangzik, de tegnap este masszírozott a párom és akkor jött belőle elég sok, szóval arra gondoltam, hogy lehet eddig is lett volna tejem, csak nem volt stimulálva. Mikor már nagyon a vége felé jártunk a szopizásnak, már ott tartottunk, hogy nappal semmi tejem nem volt, csak éjszaka volt tejem, de az is csak nagyon kevés, 1-2 korty és ugyanúgy kellett kevernem neki éjszaka a tápszert így nem is adtam neki egy idő után éjszaka sem. Elég stresszes volt az első 3-4 hónapom, és mostanában elég sokat gondoltam arra milyen jó lenne ha még most is szopizna, lehet ezért indult meg, de lehet tényleg annyira nem normális...
2015. máj. 6. 08:38
 5/9 anonim ***** válasza:
hát mennyi az a tej? ha tényleg pár tíz ml én nem vesződnék vele. én szaporítottam kőkeményen tíz harminc milikről,tudom mi meló az. 10 hónaposnak én nem csinálnám,mert akkor se nappalom se éjszakám nem volt. viszont ha több van, legalább fél deci azzal már lehet mit kezdeni. ha nem is lenne elég,de már ha csak 1 evésre futja már jó. az jó kérdés elfogadja-e,ezt majd megpróbálod. ha nem,én fejnék,aztán odaadnám neki ami van
2015. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Hormonprobléma! Már nincs értelme a szoptatásnak szerintem.
2015. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom, itt is tombol az intelligencia ...

Ugyan mi rosszat írtam, hogy muszáj volt lepontozni???

2-es voltam ...

2015. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülés ill. szoptatás után normális, hogy néha van még picike tejed. Ha megpróbálnád kifejni, látnád, hogy ez vízszerű, átlátszó valami, max. pár csepp. Amit te soknak érzékelsz, az nem sok, legfeljebb 2-3 ml.

10 hónapos izgő-mozgó, napirenddel rendelkező babánál én már nem kezdenék tejszaporításba, rengeteg idő, pénz, energia. Ezután attól lennél ideges, hogy nem megy.

Ráadásul, a legnagyobb buktatója a dolognak, maga a baba, mert rég leszokott a mellről, nem hiszem, hogy visszaszokna cicire szopizni.

Ez a hajó már elúszott, ne legyen bűntudatod, ügyesek voltatok, kapott anyatejet a legfontosabb időszakban, az elején. Maradjanak meg a nyugis mindennapok, sokkal fontosabb, mint a néhány csipp-csepp anyatej.

A menzeszed megjött már? Lehet, hogy amiatt fáj a melled. Én mióta másodszor szültem, be volt gyulladva a mellem, azóta minden ciklusban fáj az a cicim, ott, ahol a gyulladás volt. A hormonok is rendeződnek.

Azért zuhany alatt nem árt egy önvizsgálat, nincs-e fájdalmas, kemény csomó.

2015. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 hónapja dohányzol, a szerevezeted teli van a felhalmozódott nikotinnal, biztos nem szoptatnám a babát, legfőképp emiatt. A másik lehet hormonprobléma áll a háttérben, ugyanakkor annak sincs értelme, hogy 10 hónaposan mellre szoktasd, aztán ki tudja, lehet pár hét múlva ismételten nem lesz tej.
2015. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!