Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babateát vagy gyümölcsl...

Milyen babateát vagy gyümölcslét lehet és érdemes venni 4 hónapos kor után a babámnak?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos az anyatejes kislányom, s egyrészt szeretném lassan ízekhez is szoktatni, másrészt jön lassan a meleg és nem fogom tudni mindig szoptatni ha épp vagyunk valahol, így szerintem kis innivaló is kell majd neki. De mit lehet innia? Babatea melyik jó? Melyik nem okoz fogszuvasodást, (a nővérem kislányának az egyik tea, sajnos nem tudom milyen fajta volt, az épp kijövő fogait tönkre is tette)Vagy még jobb lenne ha tudnátok valamilyen egészséges babavizet, ami esetleg ízesítve van. S még egy kérdés, kipróbálta valaki azt hogy a pürésített alma levét felhígította egy kis babavízzel és azt adta? Most ez jutott eszembe, hogy ez biztos nem lenne egészségtelen de íze is lenne egy kicsi talán.


Köszönöm a válaszaitokat



2015. máj. 4. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

vizzel itasd, ne adj neki teát, pláne ne gyumolcsleveket (baba gyumolcslét se)


vizre lesz szuksége, nem lottyokre..mint ahogy a felnott szervezetnek is arra van szuksége. miért akarsz mindenáron valami izesitett cuccot adni neki?

az izeket, majd megismeri a foztod által.

2015. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyes leírta. Víz, víz, víz!
2015. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adj teát a kicsidnek,én sem adok a 4és fél hónapos lányomnak,csak vizet.

Azt is mondják egyébként hogy a tea szárít. Plusz képzeld el ha cukros édesítős innivalót adsz neki nyáron a 30-40 fokban akkor arra csak még szomjasabb lesz.

Végeredményben az első jól írta.

Régebben egyébként mecsek teát kapott hasfájásra,de nem segített,azóta csak viz:)

Az almalé nem rossz ötlet de ne "üdítő" formájában vedd meg,hanem vegyél almát reszelt le és annak a levét add,végül is hígíthatod babavízzel,úgy tán nem lesz olyan savas. Vagy megfőződ,akkor nem is puffaszt annyira,és nem lesz savas. Majd én is kipróbálom,csak a lányom nem igen szereti az almát:)

2015. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen igaza van az elsőnek. Semmilyen tea és gyümölcslé nem kell. Teljesen felesleges rászoktatni az édesített löttyökre. Végül annyira rászoknak, hogy vizet nem is lesznek hajlandók inni. Ezektől a színes italoktól másfél éves korukra pedig olyan ronda, elsárgult foga lesz a kicsiknek, hogy rossz nézni.
2015. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeiteket. Eleve én is így gondolom hogy víz, víz, víz, csak előre sajnálom hogy nem lesz íze, bár mivel nem is tudja milyen, talán nem is hiányolja az innivalók ízeit.

Szóval szerintetek teljesen elég lesz neki az ennivalók íze is. Akkor azt hiszem maradunk a víznél.

Egyébként próbáltuk korábban hasfájásra a Mecsek baby teát, de nem volt hajlandó meginni.

2015. máj. 4. 11:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elég lesz neki az ételek íze. Gyümölcsöket is fog kapni gondolom, de inni hidd el, a víz a legjobb.
2015. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

elso vagyok, bocs, ha kicsit durvábban irtam.

saját tapasztaltbol mondom..az elso gyerekunknél eléggé elcsesztuk..2,5 éves koráig nem volt hajlando meginni a vizet...(akkor tettunk egy drasztius lépést)

mi is igy voltunk vele, hogy had szokja az izeket, amugy sem ivott meg semmit, a vizet kikopte.. csak nem árt az, ha adunk neki gyumolcslevet jol felhigitva, néha-néha..végul teljesen fuggo lett a gyerek.

na a második gyereknek már kizárolag vizet adtunk.

2015. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Én is félek ilyesmitől, remélem nálunk nem lesz ilyen hozzászokás. Ezen is gondolkoztam már pont az ilyesmik miatt. Amúgy mindenképpen vizet akarok neki adni,néha most is adok, csak néha néha a változatosság kedvéért egy kis gyümölcslét. Azt is úgy ahogy a kérdésben írtam. Valódi reszelt gyümölcs friss levét hígítva, abban még vitamin is van valamennyi, s biztos nincs benne semmi hozzáadott. Talán evvel nem ártok neki.
2015. máj. 4. 12:30
 9/9 A kérdező kommentje:
S remélem az enyém nem fog hozzászokni, amilyen ritkán tervezem a gyümölcslét adni csak nem. Főleg a víz lesz.
2015. máj. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!