Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos múlt a kisfiam és...

11 hónapos múlt a kisfiam és még nem volt nélkülem. Nekem ez nem probléma, csak kíváncsi vagyok, hogy ez így "normális"-e? Nem lesz emiatt túl anyás? (Már most is nagyon az. ) Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Ehhez még hozzájön, hogy nagyrészt csak kettesben vagyunk. 2-3 hetente látogatunk nagyszülőket, apa este ér haza, de egyébként nagyon apás is, olyankor csak ő a jó. Ha bárki ránéz, már ugrik a karomba, ha hozzáérnek, akkor kétségbeesik. A nagyszüleitől is fél, nem engedi őket a közelébe, ha már feloldódott, utána is csak távolból játszhatnak vele. Tudom, hogy ez normális, szeparációs szorongás, nem rég indult el, stb... csak kb mikor múlik el és mikor tegyük meg az első lépést, hogy pl csak egy órát nem velem van? Szeretnénk kistesót és már olyanoktól rettegek, hogy ha vizsgálatokra kell mennem vagy bármi történik és be kell feküdnöm, vagy a szülés ideje alatt hogy fogja bírni és nem okozok-e vele neki traumát. Ezért gondolom, hogy szoktatni kéne, de mikor és hogyan? Volt valaki hasonló helyzetben?

2015. máj. 8. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen,ugyanez volt nálunk is,a közösségbe kerülés megoldotta,nagyon barátságos és nyílt lett.
2015. máj. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem kell eroltetni, majd latod rajta hogy mikor erett meg ra.
2015. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Arról szó sincs, hogy erőltetni szeretném, nekem jó így, CSAK azt nem szeretném, hogy ha bármi olyan dolog történik, ami miatt nem lehetünk együtt akár csak pár órát is, azt traumaként élné meg, mert eddig minden percben ott voltam.


Kedves 1.

A közösség alatt az óvodát érted, vagy már hamarabb?


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2015. máj. 8. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Bölcsibe ment 2 évesen,de egyébként így ha belegondolok,már előtte is barátságosabb volt.
2015. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg folyamatosan viszem mindenfelé a lányomat, otthon szinte alig vagyunk. Vagy mamázunk, vagy dédinél vagyunk, barátnőimnél, vagy párom munkahelyén (kocsmában dolgozik, ott aztán sok ember veszi körül:), van hogy anyukámra bízom fél napokra, pár alkalommal voltunk bulizni akkor ott is aludt. Szóval nem mondható el, hogy nincs szoktatva, de az utóbbi 1,5 hónapban mintha teljesen kicserélték volna. Annyira anyás lett, hogy még a dédinél se marad meg, pedig eddig semmi baj nem volt. Folyamatosan szorítja a nyakamat, hiába akarom átadni másnak nem enged el, hisztizik stb. Szerintem ez még ilyenkor nem szoktatás kérdése hanem életkori sajátosság. Most tudatosulnak igazán benne a viszonyok, hogy ki- kicsoda. Nem okozol ezzel traumát, csak most vigyázz szerintem azzal, hogy hogy "neveled". Én pl ha dolgom van (wc-re kell menni, boltba stb) hiába sír, nem akasztom mindig magamra, szokja továbbra is hogy nem csak anya létezik. EZ lehet így csúnyán hangzik, de nekem is könyebb így és neki is később könyebb lesz a bölcsi szerintem. Amúgy rájöttem, hogy sokszor csak addig sír míg lát, ha mama lefoglalja közben pár perc és el is felejt. 11 hónapos ő is.
2015. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!