Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 7 hónapos anyateje...

Hogy néz ki 7 hónapos anyatejes babátok étrendje?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 nap múlva lesz 7 hónapos. 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Eszi az almát, barackot, répá, krumpli sütőtök. De még nincs igazán rendszer. Pl hogy délelőtt tízórai, délben ebéd. Ezt mennyire kell ilyen korban követni. Tehát napi egyszer eszik nekem (délelőtt vagy dél körül) gyümölcsöt vagy zöldséget. Este pedig tejpépet. Ezek mellett szopizik napi 5-6szor, plusz éjszaka 2-3szor.
2015. máj. 21. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Mintha az én babám étrendjét irtad volna le! Ő is jövő héten lesz 7 hónapos, anyatejes. Délelőtt kap egy kis gyümölcsöt, és este pépet egy kis babakekszel (bele áztatom). Ennél többet nem igényel, sőt van hogy valamelyiket el se fogadja, pedig akkor kinálom ha már lassan enni kéne. Rendszer ez miatt nálunk sincs, elsősorban még a tejet igényli. Napközben adok neki egy kis babapiskótát (ami 6 hós kortól adható), azt elcsócsálja. Ha olyat eszünk amit ő is ehet abból mindig kap, de csak kóstolgat, mennyiségeket nem eszik. Éjszaka még ő is kel 2x-3x enni. Nem igazán érdekel, a "renszer", mert mindig máskor kel reggel, napközben háromszor alszik, vagy csak fél órát, vagy másfelet, nem tudok hozzá tartani.
2015. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mi is 5,5 hósan kezdtük. 7 hónaposan ez volt az étrend:

7.00 szopi, 9.30 gyümölcs zabbal vagy rizzsel vagy kekszel (általában körte, meggy vagy alma), 12.30 zöldségpüré hússal (szinte minden zöldség amit lehet adni mert kertem van és tele a mélyhűtő), 15.30 szopi 18.00 Sinlac kis almával vagy körtével, 20.30 szopi, éjjel egy szopi.


miért nincs rendszer? napi rendje van? akkor legyen a kajában is rendszer. Neki is jobb lesz, hidd el. adj neki 3-4 óránként enni, az éjjeli 2-3 szopi szerintem elég sok? hogy bírod, mikor van a vacsi? Az a tejpép?

2015. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!