Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos eddig csak anyatejes...

5 hónapos eddig csak anyatejes kisfiamnak hogy fog 6 hónaposan kinézni az étrendje? Mikor már megkezdjük a hozzátáplálást? Hányszor szopizik majd egy nap ha mást is kap?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
mi 4 hónaposan kezdtük, most 6,5 hónapos a kisfiam. már 2-3szor eszik egy nap gyümölcsöt és zöldséget, szopizni pedig ugyanúgy 3 óránként szokott, kivéve éjszaka. többnyire átalussza. én nem is akartam hogy rögtön csökkenjen a szoptatás száma, nem akarok még kiváltani szopizást egyelőre.
2013. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, mi egyébként úgy szoktuk hogy délelőtt 2 szopi között és délután 2 szopi között kap enni. meg ha estére kevesebb a tejem, akkor tejpépet elalvás előtt. folyadékra ugyanúgy szüksége van, attól, hogy kap már mást is enni. tehát ha csökkenteni akarod a szoptatás számát, akkor adni kell vizet vagy valamilyen folyadékot, amit már ihat. ha nem csökkented a szopit, akkor persze nem kell :) remélem tudtam segíteni!
2013. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,nagyon szépen köszönöm!
2013. szept. 25. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk semmit nem változott, mert 7,5 hónapos koráig szinte alig fogadott el bármit. 14 hónapos, még most is szopizik :) még 4x simán szopizik napközben és éjjel is ébred, fogzás 1000-rel. Ne lepődj egy, ha 1 éves koráig szinte alig változik valami és a kajcsik után még szopizik.
2013. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom 99%-ban volt anyatejes.Vacsira kapott csak tápszert,de sokszor volt hogy akkor is anyatejet.Bár mi kaezt,szóval cumisüveges volt.Neki 4hósan kezdtem a hozzátáplálást.3hétig evett igy:egy üveg babakaját osztottam be neki 2napra.Utána 2hétig napi 1 üveget evett.Utána evett 2 üveggel 5,5hósan.6hós korától meg ő volt az aki egyszerűen nem fogadta el a tejet/tápszert csak vacsorára.De ez szerintem egy szopis babánál nincs így,mert a legtöbb baba alvás elött is cicizik,tehát szerintem igazán nem fog kimaradni szopi nektek sem.Tehát cicivel alszik el mindig,így értem az alvást szopizva.Minél több étkezésre kap mást,lehet annál jobban fog ragaszkodni a cicizéshez.
2013. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!