Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok olyan vizet a babamnak...

Adhatok olyan vizet a babamnak, amiben alma fott?

Figyelt kérdés
7 honapos lassan, es nem iszik.. tenyleg mindent kiprobaltam mar, kb 10 fele cumisuveg/kulacs/itatopohar van mar itthon es barmit is tettem belejuk, eddig nem itta meg. Minden nap probalkozom a vizzel, nem kell neki. Viszont ma elfelejtettem forralni, igy csak az a viz volt, amiben elotte az almat foztem neki az ebedhez. Szoval ma ezt kapta, es legalabb 3-4 kortyot ivott belole, ami nalunk nagyon nagy szo. Ha esetleg elfogadja maskor is, ezt adhatom neki italkent akar minden nap?
2015. máj. 23. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mivel almát is ehet és vizet is ihat, szerintem nincs akadálya. megértem, mit jelent az, ha a gyerek nem eszik vagy iszik, enyém is ezt csinálta. adj neki, amit csak tudsz :)
2015. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez jó ötletnek tűnik szerintem. Én odaadnám neki. Az én lányom is 7 hónapos, 2 napja hajlandó inni ebéd után 20 milit, vizet vagy granulátumos teát.
2015. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám. Megszokja, hogy ízesített, és még inkább nem fog inni sima vizet. Ennyi idősen még a mi fiunk sem ivott. Kb egy évesen kezdett már mennyiséget inni. De mi ezen soha nem idegeskedtünk. Mindig kínáltuk, ha szomjas lett volna, ivott volna. De ekkor még annyi tápszert ivott, meg pépeseket evett, hogy az fedezte a folyadékszükségletét.

De ha te nyugodtabb vagy úgy, hogy így iszik, akkor adj neki, de én feleslegesnek gondolom az aggodalmad.

2015. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Adhatod, én is sokszor adtam neki és nagyon szerette.

Az hogy nem akar inni... Biztos sokan nem értenek egyet, akik radikális vízpártiak, de szerintem sokkal jobb ha megissza az almás vizet, mint ha nem iszik semmit. Kisfiam almaleves vizet kap, kb. 120 ml víz+30 ml almalé arányban. A NUK szilikoncsőrös itatóját használjuk, kb. 8 hónapos kora óta önállóan iszik. Mindig előtte van, önkiszolgáló :) 6-9 dl-t iszik egy nap. 16 hónapos.

2015. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!