Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 30 és 40 év között...

Akik 30 és 40 év között lettek anyák volt ennek előnye hátránya? Lehetséges, hogy én is 30 felett fogok szülni hamarabb is szerettem volna de igy hozza az élet.

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mihez képest volt előnye vagy hátránya? Egyébként értelmetlen a kérdés, mert aki ebben az időintervallumban szült, az nem tudja, hogy milyen lett volna ha máskor szül!
2015. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

... hacsak nem szült 30 alatt is, meg fölött is jóval, mint pl. én 23 és 37 évesen.

Előnye a korábbi szülésnek: több energia a gyerekhez, viszont kevesebb türelem, anyagilag még nem álltunk sehogy, de nem is érdekelt annyira.

Késöbb: több türelem a gyerekhez, de már kevesebb energia a házimunkához, éjszakázáshoz, anyagilag már stabilak vagyunk.

Alapvetően nehéz megmondani, mikor volt "jobb" szülni, szerintem mindegy, és nem is rajtunk múlik legtöbbször.

2015. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ja, és ami a terhesség kihordását illeti, teljesen problémamentes volt mindkettő Szülés: az elsővel 20 órát vajúdtam és császár lett, a másodiknál rögtön császár.

12.35-ös

2015. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Hasonlóképp érzek mint a 2. válaszoló!

Viszont nem érdemes ezen gondolkozni, mert ha 30 felett jön az első baba, akkor az lesz a természetes, ahhoz fogsz alkalmazkodni.

2015. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt 25, a másodikat 35 évesen szültem. A másodikkal sokkal türelmesebb voltam, de nem tudhatom, hogy ez miért volt. Talán benőtt a fejem lágya, vagy tanultam az elsővel a hibáimból, vagy csak simán rutinosabb voltabb. Mindennek van előnye és hátránya. Hátrányát eddig még nem éreztem a második gyerekkel kapcsolatban, nem érzem magam öregnek, ugyanúgy aktív vagyok, mint az elsővel.
2015. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
38 múltam mikor szültem (problémamentes terhesség és szülés). Előtte tudtam tanulni, diplomázni, bulizni, utazni és ami a legfontosabb: a megfelelő társat megtalálni.
2015. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdező azt írja, hogy 30 fölött fog szülni. Tehát nem is-is. (válasz a 2. válaszolónak. 1. vagyok)
2015. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7.-nek: tudom, csak az első válasz miatt írtam :)
2015. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Én csak úgy tudom megítélni az előny/hátrány kérdést, ha összehasonlítom a 25 éves és a 35 éves kori szüléseimet.

Visszatérve a témára, még egy-két adalék az előnyökhöz.

A terhességnem nem volt nehezebb, a szülés utáni felépülés könnyebb volt a másodiknál (császár mindkettő). Jobb volt az anyagi helyzetünk, bár az elsőnél is túl voltam az alapdiplomán, és volt már egy alapunk. Amikor a nagy volt még kicsi, többet jártuk el kettesben, vagy a barátokkal, mint most. Én magabiztosabb és szabadabb, önállóbb anya vagyok most.

De ugyanúgy megszülném újra 25 évesen az elsőt, ha elölről kezdeném, csak talán lenne köztük még egy gyerek.

2015. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!