Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiú névötletek? Külföldön...

Kisfiú névötletek? Külföldön élünk, de nem szeretnénk (kifejezetten) angol nevet

Figyelt kérdés

A párom vezeték neve tipikus magyar vezetéknév (Szabó), egyáltalán nem passzolna semmilyen angolos név, és habár nem tervezünk hazaköltözni, nem tudom elképzelni, hogy pl. anyukámtól kérdezik mi az unokája neve, azt kelljen mondania, hogy Szabó James vagy ilyesmi :)

Viszont természetesen muszáj olyan nevet, ami ha nem is megszokott itt, de legalább ki tudnak ejteni.

Eddig a Benjámin nagyon talán, egyszerűen nem éreztük azt, hogy igen, ez lesz a neve!

Ötletek esetleg? Köszönöm előre is:)



2015. máj. 31. 06:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon is egyre elfogadottabb az Alex, Benett, Martin, Kevin... de ha nem számít az ékezet vagy a más írásmód/kiejtés, akkor pl. Adrián, Olivér, Artúr, Edvárd, Erik, Viktor - és tán a bibliai nevek között érdemes még keresgélni pl. Ádám, Ábel, Áron, Dávid, Márk, Péter, Sámuel, vagy ritkábbak a Joel, Jónás, Jonatán, Ruben, Rafael.
2015. máj. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Szabó Márk, Dániel, Dávid, Ádám, Patrik, Erik, Fábián, Martin, Simon, Péter, Alexander, Olivér, Viktor
2015. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Sok ilyen van :)

Alex, Dávid, Dániel( imádom az angol becézését, hogy Danny), Noel, Olivér, nekem ezek tetszenek.

2015. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2015. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyanezen okokbol kifolyolag mi az Aron nevet valasztottuk :)
2015. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 het mulva szuletik a fiunk, angol nyelvteruleten elunk es Benjamin lesz :)

Nemzetkozi nev, mindenhol ismerik es ki tudjak ejteni

2015. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szabó Aron, Szabó Peter, mindegyik szép, és egyszerűen kiejthető név, esetleg így magyarul is eltudod nevezni a kisfiad.
2015. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dominik
2015. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Benjamin nálam egy kicsit háttérbe szorult, most az Olivér névre vagyok rákattanva, de páromnak nem tetszik. Neki inkább a Teodor és az Áron tetszik. Akkor már inkább Áron:)
2015. jún. 4. 11:11
 10/11 anonim ***** válasza:
#4 vagyok: En, ha lesz fiam, Legend-nek fogom elnevezni. A regi magyar nevek kozt talaltam, es nagyon tetszik! Angolul is szuper, ezzel nem tudjak majd csufolni! ;)
2015. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!