Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén kinek mikor kezdett...

Őszintén kinek mikor kezdett el beszélni, és tapsolni a kisfia?

Figyelt kérdés

Fiam 13 hónapos most 3 napja tapsol csak, beszèlni nem beszèl csak baba nyelven...aggòdom nagyon!

Neurològus nem mondott semmit, lehet màsikat kellene keresnem.


2015. jún. 3. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs már, mióta tapsol (pedig tuti felírtam valahol :)), de olyan 16-17 hónaposan kezdett szavakat mondani, és mire bölcsibe ment 25 hónaposan, addigra összetett mondatokban beszélt.

Kisfiúnál eléggé ritka ez, így sokáig egyáltalán nem is barátkozott csak kislányokkal, mert "a fiúk nem tudnak beszélni".

2015. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne aggódj a beszéden, ilyenkor csak szótagokat mond esetleg, de azt is ráér 15 hós kora körül. tapsolni az enyém 7 hónaposan kezdett, de gondolom azért, mert mindig megtapsoltam ha ügyes volt!
2015. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tapsolni nem tudom. Szavakat màsfél éves kora tájàn kezdett mondani, de a 2.szülinapjàn még nem hasznàlt mondatokat. A lànyom másfél évesen màr mondókàzott, de 13 hónaposan még ő sem szólt egy szót sem.
2015. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim vannak, 1 fiu, 1 lany, es teljesen eltero utemben fejlodnek. Kisfiam pl 1 hettel elobb tudott maszni, de a kislanyom 9 honaposan tapsol, integet es felul. A kisfiam nem tapsol, viszont erosebb, tobbet maszik es tobbszor probalkozik felallni is, amit a kislanyom tesz kevesebbszer. Mindketto beszel mar babanyelven. Lassan 10 honaposak lesznek.
2015. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tapsolni sokáig tanítottam, még végül 11 honaposan Ördög Nórit meglátta a tv-ben és egyből tapsolt. Hiába a sok mondóka stb...

Beszélni 10 hónaposan kezdett anya, enni inni-vel. Persze nem ilyen szép tisztán. Minden gyerek más, még nem kell beszélnie, tapsolni meg valószínű eddig nem volt kedve. Szerintem nyugodj meg, de ha csak az nyugtat meg, akkor vidd el másik orvoshoz. Ebben a korban én úgy tudom, hogy alap utasításokat kell megértenie és megcsinálni persze csak akkor ha kedve is van, mert ez még kedv függő ilyenkor.

2015. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9 hónaposan tapsolt, kicsit előtte pápázott. Most 11 hónapos vau-vau-t mond a kutyára, meg ha bácsit lát akkor bá-bá, de ez még ugye nem beszéd, nem tudom mikor kezd majd el.
2015. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen őfelsège nagyon makacs...

Az az igazsàg hogy koraszülött így minden apró jelet nagyon figyelek. Szaladni màr szalad, 8hónaposan felàllt, azt mondta az orvos ő nagyon a mozgàsra van rààllva...

Tudja csücsülj le, gyere, àcsi, adj puszit, megyünk kezet mosni, hamizunk, megyünk sètàlni, fürdès van szavakat vagyis ezekre reagàl ja ès mostmàr a tapsi tapsi is megy. de nem 100%ban pèldàul van hogy 3napig nem ad puszit utànna meg elàraszteg egy kèrèsre is. A nem sem mindig megy :-S.

Bab nyelven egèsz nap mondje, vagy sikitozik,kiabal...de mèg egy mama,vagy baba nem jött ki. Brummogva autózik, utànozza a ló prüszkölèsèt 2x 3x talàn volt vau vau de ennyi..

2015. jún. 3. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
A kisfiúknak később indul be a mozgás ill. beszédfejlődése. Ha megnézel egy-két listát, hogy mit mikor kell tudni a babának, ott a fiúknak 2-3 hónappal ki van tolva a korhatár. Szerintem egy 13 hónapos picinek még nem kell beszélnie.
2015. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!