Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kinek hogy telt az...

Anyukák! Kinek hogy telt az első éjszaka a babával a hazamenetel után?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Kórházban evett és aludt.

Első nap otthon: éjjel fél 2-ig üvöltött (órákon át sírt - délutántól kezdve). Ekkor már cseppet fáradt voltam, és mikor abbahagyta a sírást és bedőlt, hát én is beborultam az ágyba...

Kb. 2 óránként kelt enni éjjel, de legalább vissza is aludt.

Az első egy hetünk volt ilyen. Utána fokozatosan jobb lett. Most 7 hetes, és este 11-kor alszik el, előtte pedig nem ordít órákat, bár még sírós kicsit estefelé.


Első lányunkkal is amúgy úgy volt, hogy a kórházban meg sem nyikkant, otthon meg paff rákezdett és bőgött már az első nap.

2015. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia. Nálunk minden simán ment.A kezdetektől beállt a nappali 3 órás evésre éjszaka kétszer van fent 22 körül és 3-4 körül. Most egy hónapos és annyi a változás hogy egy picit fáj a pocija, de nem az igazi ordítós hasfájós baba.
2015. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a vàlaszod! Na ettől félek én is, hogy végigordítja majd az éjszakát. Ilyenkor vegyem az ölembe egész éjszaka? Csak attòl félek, hogy ehhez meg ùgy hozzàszokik, hogy utàna meg ezt fogja követelni mindig.
2015. jún. 5. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Iszonyú, hatalmas szerencsénkre soha nem kelt éjjel, már a kórházban sem, így apával összebújva aludtunk, korán keltünk, és csak nézegettük... :)) Ő már 3 éves, várjuk a tesót, 29 hetes vagyok, meglátjuk, vele hogyan alakul majd.
2015. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha sírt (ordított torka szakadtából), akkor bizony ölben volt. Nem viseltem volna el, ha szegény az ágy közepén egyedül üvöltött volna.

Egy újszülöttet nem tudsz elkényeztetni! Olyan aprócska még, neki rád van szüksége, hogy érezze a bőröd, hallja a szívverésed. Hiszen 9 hónapig egyek voltatok, most meg ott van egymagában ezzel a hatalmas világgal. Neki sem lehet könnyű!


Amúgy a 7 hetes lányom most már nincs annyit ölben, mert ahogy nő egyre jobban tágul száméra a világ, most már szeret nézelődni, és jól elvan pl. a pihenőszőnyegen. Tehát nem lesz azért elkényeztetve, mert ölben volt az első hetekben!

2015. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nehezen, mert felcserélte a nappalt az éjszakával :) Nappal tünemény volt, 3-4 óránként evett, majd aludt folyamatosan. Éjjel is 3 óránként evett, csak az volt a gond, hogy a 11 órás etetés után nem aludt vissza, hanem fenn volt a következő etetésig. Majd pár nap után ez megszűnt, akkor a 2-3 óra környékén történő etetésnél nem aludt vissza. Ilyenkor mindig igényelte a közelségemet, és igen, én felvettem ilyenkor, ölelgettem, ringattam, járkáltam vele, mikor mi segített. Viszont sötétben voltunk, nem kapcsoltam villanyt, nem beszélgettem vele, tehát ilyen módon próbáltam érzékeltetni, hogy éjjel van. Durván két hétig tartott, aztán átállt.

Mondjuk nálunk az alvás azóta sem sétagalopp.

2015. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn is féltem az elsö éjszakáktól.

Ès fura is volt otthon lenni vele.

De elaludt korán, és egyszer kelt.


Késöbb nekünk is volt, olyan, hogy ordított egész éjszaka és kézben volt.


Mit gondolsz egy ekkora baba mihez tud hozzá szokni?????

7 hós kor elött a babáknak az agya nem elég érett ahhoz, hogy emlékezzenek ilyen dolgokra, az akaratuk még nincsen a logikájukkal össze kötve. Ha sírnak annak egy oka van, mert valami baja van. Melege van, fázik, éhes, túl sok a paocakban, fáj a pocak, fáj valami, vagy csak álmos, ringatva akar lenni, érezni akarja az anyukáját... Valami ami neki nem jó.

Az elsö dolog amit tudunk tenni, hogy felvesszük és ringatjuk, majd gondolkodunk mi lehet a baj, és valahogy kitaláljuk.

Annyit a hozzá szokásról, hogy az elsö 3 hónapban ha ki is alakul napirend az kb hetente változik.

Soha ne félj attól, hogy napirendet kell változtatni.

2015. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! A komment mindent elarul. Javaslom a kovetkezo konyveket olvasasra: bukki andrea olelj at - a kotodo nevelesrol, az elveszett boldogsag nyomaban. Gyermekes remelem hozzaszokik majd hogy olben lesz ha sir. Sok boldogsagot!
2015. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az újszülöttek esti sírása még a sok-sok inger, feszkó feldolgozása miatt van. Olvass nyugodtan utána a neten. A tanács: leghatásosabb a ringatás.

Kislányimnál is volt ilyen, órán keresztül sétálgattam vele esténként, mire elaludt. Ez van.

A másik nagy segítség az Espumisan, v bármi más szer a hasfájás ellen. Napszakonként egy pár csepp elég, h jobban érezze magát a pici és könnyebben távozzanak a szelek.

2015. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban ordított egész idő alatt. Úgy hozták ki nekem szülés után, hogy pont tápszert büfizett fel-jelzem az első mellretétel előtt. Hogy ez, vagy pusztán a szurok ürülése váltott ki nála hasfájást- keservesen sírt megállás nélkül, húzkodta a lábát- nem tudom. Itthon pihente ki magát, éjszaka 2x kelt csak az első nap.
2015. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!