Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babának szerintetek...

Fél éves babának szerintetek mit vegyünk még keresztelőre?

Figyelt kérdés

Mi leszünk a keresztszülők. A szülők azt mondták, az a szokás hogy a gyerek keresztelős ruháját mi vesszük meg.

(én nem tudtam ilyen szokásról, sőt senki a környezetünkbe)

ők kiválasztották a ruhát, olyan 10.000 ft volt.

Pluszba kérdeztük, mire lenne szükségük. Mi etetőszékre, vagy valami ilyen hasznos dologra gondoltunk.

De van már neki. A 2 mamája mindent időnap előtt megvesz a kisunokájának ...

Azt mondták aranyláncot vegyünk neki.

Szerintem felesleges fél éves kicsinek, sose lesz rajta, de megvettük, ha azt kértek, ez is 10.000 ft volt.

most már 20.000nél tartunk, de a gyerek még nem kapott semmit, aminek tudna örülni.

(vagyis egy kiskönyvet a bibliáról, de az nem nagy szám)

Együtt voltunk velük vásárolni, ahol láttunk egy aranyos baba medencét, és megjegyezték, hogy a gyerkőc hogy örülne egy ilyennek,mert nagyon szeret pancsolni.

5-6 ezer ft volt.

Másnap írtam a szülőknek, hogy mi megvesszük neki a kismedencét, ha még nincs ilyene... ha ezt tényleg élvezné.

már ki is néztük, milyet.

erre ma írt, hogy az egyik barátjuk vett már a kisfiúnak egy ilyen kicsi medencét... de azért vegyük meg mi is,mert van egy gyümölcsösük, és oda jó lenne, ha épp ott vannak...

(mert amit most kaptak, az náluk az udvarba lesz)

De kicsit ezt meg már soknak érzem, hogy 5-6 ezer ft-ot adjak ki azért hogy a gyümölcsösbe legyen kint, és néha legyen csak használva...

Most már nem tudok mit kitalálni. Még valami olyan játékra gondoltam amivel vízbe tud játszani ( ha már van kismedence)

erre az anyja annyit írt: ahogy mi gondoljuk akkor...

Szóval kb mintha meg lenne sértődve.

Szerintem már ez is sok, a kis medencét csak pluszba akartuk hogy legyen valami, aminek a gyerek is örül.

hétvégén lesz a keresztelő.

Szerintetek mit tudunk még kitalálni? Kisgyerekes anyukák adnának valami ötletet?



2015. jún. 8. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez éppen elég.Ne vegyél mást.
2015. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jesszus. nincs ilyen szokás,hogy te vedd a ruhát! nem is értem miért vetted meg. igaza van az erlsőnek,már sokat vettél. ha mégis akarsz valami olyat,aminek örül,tescoban tök jó kis játékok vannak :-) pl. az elefánt,vagy a polip,vagy a babák. csörörgnek,zörögnek,fel lehet tenni babakocsira,hordozóra. pár ezer ft,attól függ melyiket veszed és nekem azokat szereti a legjobban. amúgy nem semmi milyen kívánságlistát nyújtanak be a szülők.... biztos mondtam mondtam volna,hogy na menj a francba
2015. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mert te(2) még nem hallottál erről a szokásról attól még létezhet.nem kell hüledezni... felénk ez a szokás.amúgy pont elég amit vettél az én lányom is ezt kapta (ruha+aranylánc medállal) de ha még szeretnél venni valamit akkor ne kérdezgesd az anyát hanem vedd meg amit jónak látsz.mint pl a bizi játékok az tökéletes.
2015. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jó legyen akkor ez szokás. én akkor se vetetném meg mással,nem vagyok ilyen. ha kérdezik mit vegyenek,mondom,hogy semmit. lényegtelen,mert utána még az arany,meg a medence,szóval túlzásba vitték nagyon
2015. jún. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!