Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos (14 hetes) baba...

3 hónapos (14 hetes) baba hason fekve nem emeli a fejét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Babám születése után nyaki - háti hypotóniát állapítottak meg oxigénhiányos állapot miatt. Az első pár hétben hason fekve emelte, és fordította is a fejét. Mivel balra billenő fejtartása volt, Dévény tornára kezdtünk járni. Most 14 hetes lesz, és hason fekve egy ideje nem emeli, nem is forgatja a fejét, hanem úgy tesz, mintha kúszni akarna (a fenekét kitolja, a lábát emelgeti, és a karját is). Persze nem sikerül, mert nem tudja kinyomni magát, és másodpercek alatt sírás a vége, ahányszor hasra teszem. Próbálom a kezét igazítani, kiemelni, tettem már a karja alá összecsavart pelenkát, nem eredményes. A szakember szerint türelemre van szükség, valószínűleg igaza is van, de én aggódom. Mit tudnátok tanácsolni, hogyan érhetem el, hogy emelje a fejét?
2015. jún. 8. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

kúsznia 7 hónaposan is simán elég.

tilos bármiben sürgetni, vagy túlterhelni a gyereket.

lehet simán alkartámaszra gyúr, a saját erejéből lenne fontos fejlődnie, nem segítséggel, mert akkor ahhoz szokik és legközelebb nem akar mozogni, mert várni fogja.


az izom sok gyakorlással erősödik, mindig egy kicsit erősebb lesz, én is türelmet javasolnék.


a fejemelést a kíváncsiság fenntartásával lehet motiválni elé tartasz egy játékot, ha emeli elég pár pillanatig tartani a játékot, hogy ne kudarc élménye legyen, megkaphatja a kezébe.


ill, háton fekve a kiságyon legyenek játékot ami kartevékenységet vált ki

2015. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Nem szeretném erőltetni, a problémám pontosan ez. Hiszen hason fektetni szükséges, mert így erősödik a nyaka, a karja. De ha hasra teszem, rögtön úgy csinál, mintha kúszni akarna (nem is szeretném, ha kúszna, hiszen ez még nagyon messze van, ahogy írtad is), Most, ha hasra fektetem, csak kínlódik. A figyelemfelkeltést játékokkal, képekkel próbáltam már, én is hasaltam vele szembe, hogy lásson, beszéltem hozzá, de csak kínlódik és sír, és így nem hagyhatom sokáig, max. 1-2 percig bírja :( a védőnő azt mondta, hogy kis lusti, de aki ennyire kúszni akar, az szerintem nem az...
2015. jún. 8. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Jól csinálod az ösztönzést igy tovább és türelem. És a youtuberól játszottam neke gyerekdalokat és azt szerefte nézni.
2015. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi járunk tornára a lányommal, mert neki kicsit feszesebb volt az egyik oldala, illetve a nyakánál picit hypotón, tehát gyengébb az izomzata. Eleinte borzasztóanühelt hason lenni, 1 percig se volt meg úgy. Ahogy jártunk, mindig picivel több ideig maradt. Most már néha van olyan, hogy ha nyűgösebb jobban el van hason. Fokozatosan szerette meg ő is.
2015. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak addig szoktam hasra tenni amíg nem sír kb.1-2percig.

Utána felvettem.Aztán ezt naponta többször csináltuk,de mindig csak 1-2perces sírásig.

Így előbb utóbb erősödni fog.

A fejemelése lehet,hogy a kötöttsége miatt "könnyebben" ment neki előtte.

Most,hogy tornával múlik,lehet,hogy ezért nem megy neki még.

Sokszor tedd hasra de csak addig amíg bírja.Majd ő emelni is fogja a fejét ha eljön az ideje.

2015. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!