Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A barátnőm most szült Pesten,3...

A barátnőm most szült Pesten,32hétre. A baba 1.10-el születtet és míg 2kg nem lesz addig nem jöhet haza. Így nagyon sok lenne az utiköltség. Vab e olyan támogatás amit ilyenkor igénybe vehet-e?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, nincs. Miért szült olyan messze? Némely kórház tud biztosítani ilyenkor ottalvást.
2010. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Ez volt a lakhelyéhez legközelebb eső kórház vagy azért szült messze mert ott tudják ellátni a babát megfelelően a koraszülöttség miatt? Max. önkormányzatnál érdeklődjön. Csak tudod felmerül a kérdés, hogy ha már ezt sem tudja finanszírozni egy szülő akkor minek és mire vállalt gyereket?
2010. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ott aludhat x összegeket szoktak kérni.

A b.nőm a pár hónapos babájával volt kórházba és itt a helyibe is meg a pestibe is, ott lehetet aludni. Az árban benne van az ágy,étel,mosdó használat.

2010. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És szoptatja? mert akkor gondolom a kórháznak el kell helyeznie valahol. Vagy van másik gyermek is és hozzá kell hazamenie?

ha a kórház nem tudja elhelyezni, megpróbálhatná anyaotthonban arra a pár hétre. gondolom a 3-4 hét és eléri a 2kg-ot. merre lakik egyébként?

2010. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek is koraszülött lett a babája.Az inkubátor miatt nem tudta szoptatni,a lefejt tejet adhatta neki oda,de mivel nem tudott annyit lefejni elapadt neki.Most 8 hós egészséges baba de tápszerezi.

Ő nem maradhatott bent a baba mellett mindennap járt hozzá

2010. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a koraszülött babákat nem lehet szoptatni, nekik a lefejt tejet adják oda vagy tápit ha nincs tej. És 2500 gr-ot kell elérnie a súlyának ahhoz h hazaengedjék. Legalábbis itt nálunk.
2010. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia előző!

Nem tudom te hol laksz,vagy hol szültél.Én Sopronban szültem 2006-ban koraszülött babát 34 hétre 2410gr-mal.

12nap múlva mehettünk haza úgy,hogy még a születési súlyát sem szedte vissza.

Bocsi az off-ért.

Kérdezőnek:szerintem nincs ilyen támogatás,de az anyaotthon jó ötlet,meg kéne próbálni.

2010. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2008-ban szültem Szigetváron és még a mai napig is 2500 gr alatt nem engedik őket haza. Ezek szerint ez mindenütt másképp működik.... Ki érti ezt?
2010. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MÁV-ban szültem

30. hétre

benn maradhattam volna addig amig a baba benn van, de nem volt rá szükég mert közel lakom a korházhoz

2000 gr-nál adták haza

2010. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!