Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldön született baba után...

Külföldön született baba után milyen magyarországi támogatás igényelhető?

Figyelt kérdés

Férjem uniós országba kapott állást egy évre és én is mennék vele a 34.héten, a babát pedig ott szülném meg. Rendszeresen járok gondozásra és míg ki nem megyek fogok is járni. A gyed-hez megvan a szükséges jogviszonyom. Ha kint születik meg a baba, igényelhetek-e anyasági támogatást, tgyás-t, gyed-et, családi pótlékot stb. ?

Köszi a segítséget előre is!


2010. jún. 5. 21:22
 1/1 octillery ***** válasza:

Én már 3. éve élek kint, én kint szültem. (Egyéb okok miatt) én nem igényeltem sem gyest, sem gyedet, sem tgyást, viszont az anyaságit megkaptam. Külföldi bankszámlára, hiába vártam nem utaltak, kell magyar bankszámlaszám.

Azért azt megsúgom, hogy a magyarországi papírok elintézése katasztrófális volt, ha kint szülsz, otthon nyilvántartásba kell venni a babát, nálunk az okos ügyintézők semmit nem tudtak mi a teendő...állandóan csak azt hajtották mindenhonnan, hogy személyesen kell elintézni a lakcímínyilvántartásba vételét...amivel csak figyelmeztetni akarlak, hogy nekünk haza KELLETT menni egy 3 hónapos kisbabával...(1500 km) Elképzelhető, hogy a papírok elintézése bonyolultabb feladat, mint külföldön szülni. Nekünk az volt.

Nektek sok szerencsét!

2010. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!