Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Germicid kúp-ordít a baba?

Germicid kúp-ordít a baba?

Figyelt kérdés
Tegnap este először kapott kúpot a 3 hónapos babám. Fogzik, 3 napja alig aludt, védőnő javasolta hogy próbáljuk meg a hétvégén, és majd hétfőn beszerezzük az általa javasolt caomilla golyókat. Igen ám, de amint felhelyeztem a kúpot, a gyerek torkaszakadtából üvölteni kezdett, fél órán keresztül ordított, úgy, hogy hiába volt éhes is, a cicire sem volt hajlandó rákapni...azt hittem baja lesz,nagyon megijedtem, mert rettenetesen sírt. A kúpot határozott mozdulattal helyeztem fel,épp csak addig, amíg a vége el nem tűnt. Rosszul csináltam volna? Járt már így valaki? Mert sztem rz nem normális...előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 14. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan nekem még nem volt rá szükségem, de ha lesz, egy kisbabának egész biztos óvatosan raknék fel kúpot, és nem "határozott mozdulattal". A kislányomat sokat kellett szélcsövezni eleinte, soha nem volt vele gond, szinte észre sem vette.
2015. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hűtőből kivetted és mindjárt fel is toltad? Én egy kicsit meg szoktam melengetni a kezemben, hogy jobban csússzon és ha éles az eleje vagy a széle azt is le szoktam simogatni egyenesre, hogy a lehető legkevésbé legyen kellemetlen neki.
2015. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld a Nurofent, az sokkal vékonyabb. Én krémezem a fenekét és a kúpot is. ha nem készítettem ki hamarabb, akkor én is melengetem egy kicsit.
2015. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dilettáns döggomba ***** válasza:
0%
Határozott mozdulattal? :O Kábé mintha neked tolnának behatározott mozdulattal egy kisebbfajta répát. :/ Óvatosan kell. Valószínűleg megnyomódott a végbele, fájt, azért sírt. Legközelebb óvatosabban.
2015. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
A határozott mozdulat helyett inkább az óvatos mozdulat a megfelelő. Nézd meg az arányokat. Mekkora ő, mekkora a kúp. Bocsánat a hasonlatért, de anál szexnél sem a határozott mozdulat a legoptimálisabb. Jah és krémezd be a popiját és a kúpot is. Nekünk ennyi idős korában egyébként még csak felet ajánlottak. Hosszában kellett elvágni, így kisebb is volt.
2015. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

1. fogzásra nem adnék germicid kúpot. Végszükség esetén is csak egy felet. Kend neki dentonixxal, vagy dologéllel, adj neki rágókát...


2. a kúp előtt remélem bekrémezted a popsit és a kúpot is...és ahogy írták, óvatosan!


3. 3 hónaposan miért gondolod, hogy a foga? attól mert nyálzik és nyűgös még nem biztos hogy az...

feleslegesen pedig ne tömd gyógyszerrel..

2015. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon sajnálom, hogy ennyire figyelmetlen voltam, pedig mindig minden esetben körültekintően járok el. Egyből a hűtőből vettem ki sajnos, és úgy helyeztem fel. Krémezni bekrémeztem. Legközelebb óvatosabb leszek. A további kérdésekre válaszolva:

Nem a fogzásra adtuk a kúpot, hanem azért mert a 3 nap alatt alig aludt, fáradt, kimerült volt, hőemelkedése volt, és mivel a védőnő ezt javasolta, ezért ezt tettem. Dentinoxt, dologélt kipróbáltuk, nem használ. Rágókát folyton adom neki.Nem gondolom, tudom, hogy fogzik, ugyanis az ínye alul-felül be van duzzadva, és alul már éles az ínye, felül pedig szépen kivehetőek a fogacskái, eléggé "lent" vannak már.

2015. jún. 14. 17:01
 8/8 A kérdező kommentje:

És köszönöm, a nurofent is beszerzem, vészhelyzet esetére.

Feleslegesen pedig nem tömöm gyógyszerrel, de amikor már a gyerek olyan állapotban van, ami indokolná, és tudom hogy jobban lesz tőle, természetesen adok neki, védőnővel, gyerekorvossal egyeztetve.

2015. jún. 14. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!