Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ne lenne való egy 15...

Miért ne lenne való egy 15 hósnak a tápszer?

Figyelt kérdés
Kislányom reggel és este tápit kap anyósom és a sógornőm meg vannak győződve róla hogy nem való már neki.ma is kérdezi sógornőm hogy mit vacsizik mondom tápszert erre hogy szegény gyerek minek az már neki.Szerintem a doki se írná ki ha nem lenne rá szüksége.
2015. jún. 18. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Még 2-3 évesen is ihat.
2015. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerencséd van, hogy még kiírja. Nálunk 1éves korig írta fel, van akiknek eddig sem.

mi 1 éves korában átálltunk tejitalra, ami végülis ugyanaz, csak más a neve...

21 hónaposan vezettem be a tejet, most 26 hós, és 2,5 dl tej a vacsi cumisüvegből.


csináld, ahogy jónak látod, az én anyósom már 10 hónaposan tejet adott volna a fiamnak... Ne törődj Velük.

2015. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a doki felírja 3 éves korig.Más kérdés hogy nem issza meg de a tejitalt igen.Tejet nem bírja a pocakja ezért nem azt kap.Nyugodtan ad neki.Nálunk is ez a reggeli vacsi nem kér még mást.
2015. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak üzenem hogy tanulj meg olvasni azt írtam reggel és este eszik tápszert egyébként azt eszj amit mi.Úgyhogy lehet menni máshova kötekedni.
2015. jún. 18. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ezzel foglalkozni, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, ha megszól emiatt mondd meg higgadtan, hogy te úgy gondolod ez jó a gyereknek, sok gyerek igényli ezt, de ne aggódj, ha szopizna még az lenne a baj, ha tehéntejet inna akkor meg az...
2015. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Az én kislànyom 1 éves kora óta tejet iszik vacsira. Baràtnőm kislàny mindjàrt 2 éves, ő tàpszert. Èn így döntöttem, ő úgy. Te is döntöttél vhogy a SAJÁT gyerekeddel kapcsolatban, anyósnak és sógornődnek semmi köze hozzà. Ha legközelebb megkérdik h mit kap vacsira, mondd, pàlinkàt, mert attól jól alszik...
2015. jún. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tápszert én sem adnék 1 év felettinek, helyette tejitalt, ami lényegében olyan mint a tápszer, csak kicsit mégis más.

Az én fiam 16 hónapos, tejet iszik 1 éves kora óta, nem nagyon kellettek neki a tápszerek, tejitalok, így maradt a tej, amit megiszik.

Nincs semmi gond azzal, hogy tápszert kap, bár 1-es tápszerek nem biztos, hogy kielégítik egy 15 hónapos tápanyagigényét. Gondolom előtte szilárdat is eszik vacsira. Én a helyedben áttérnék a tejitalra, de ezt én csinálnám így.

2015. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tápszerrel számos szükséges vitamin és ásványi anyag bekerül a szervezetébe olyan mennyiségben, amire az ő korában szüksége van. 3 éves korig fél liter tejalapú ital fogyasztása ajánlott. Az, hogy vacsorára, reggelire elegendő ez a babádnak, teljesen normális az ő korában. Nálunk is így volt, majd szép lassan, ahogy ő is akart velünk rendesen reggelizni és vacsorázni a reggeli tápszer kiegészült valami kis szilárd táplálékkal, az esti pedig inkább átvette a szomjoltó szerepét a jóval korábbi vacsora és az altatás előtt. Az enyém is tejitalt kap, nem tápszert. A babád korában mi a 12+ tejitalokat használtuk. Ha nincs tejallergiás nálatok, akkor kaphat tejet is, de mindenképpen 1:1 arányban vízzel hígítva, ha fél litert megiszik egy nap.
2015. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor inkább már tejital. Az én fiam 4 hónapos korában lett tápszeres, de csak egy éves koráig kapta. Utána áttértünk a tejre, illetve a tej alapú táplálkozásra. 16 hónapos és már el sem tudnám képzelni a tápszert. Másik az, hogy már fel sem írná a doki.
2015. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.egyébként már csak 2 dobozzal van Itthon azok elfogynak áttérünk a tejcsire.Múlt hónapba kérdeztem a dokit nincs e szükség új tápszerre vagy tejitalra azt mondta ha hajlandó ezt enni akkor maradjunk ennél.
2015. jún. 19. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!