Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha "elkényeztetem" a...

Baj, ha "elkényeztetem" a beteg babát?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj az ínye, a fogacskák bújnak ki, ő meg hozzám állandóan. Én nagyon szívesen dajkálom egész nap. Ha elmúlik a baj, újra játszik majd (és alszik...) önállóan?
2010. márc. 1. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos, az a tapasztalatom, hogy ha túllesz ezen a nehéz időszakon, utána is elfogja várni a fokozott figyelmedet! Tudom, hogy könnyű mondani, de talán hosszú távon mindkettőtöknek jobb, ha most egy kicsit szigorú leszel, és nem babusgatod folyton!
2010. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy olyankor, amikor baja van, szeretgetjük, többet felvesszük, nem lesz elkényeztetve. Miért? Nekünk felnőtteknek nem esik jól, ha valamink fáj és valami kicsit dédelget? Vajúdás alatt akkor miért jó sokaknak, ha ott a párjuk? Ugyanígy vannak a picik is. Nekik is jól esik, ha valaki megsimogatja őket, kicsit megdajkálja a popsijukat, tehát nagyon nagy szükségük van a testi kontaktusra. Nem is értem sokan miért félnek attól, hogy néha felvegyék, megdajkálják a babájukat a "kötelező" gondozási teendőkön kívül (etetés, pelenkázás, fürdetés). Valahogy kezdünk átesni a ló túlsó oldalára, a babáknak igenis nagy szükségük van az érintésre, testi kapcsolatra. 4 gyerekes anyuka, aki sokat dajkálta a nyűgös gyerekeit, akik nem lettek egyáltalán elkényeztetve :))
2010. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem újra helyreáll a "rend". Neki amúgy is uncsi lesz egy idő után játék nélkül.
2010. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan babusgasd, és mi van akkor ha utána is igényli egy kicsit? Még felnőtt koromba is olyan jó hozzábújni anyuhoz, ha baj van. Nem?
2010. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ember ilyenkor mindig elkényezteti őket, ez persze normális. Ezt szerintem mindenki így csinálja, de utána lesz egy kis munka, mire visszaáll a régi kerékvágásba minden.
2010. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A 13:33-as válaszoló leírta azt, ami nekem is eszembe jutott.

Én pár héten belül szülök, de most is nagyon igénylem Édesanyám érintését. Szeretem amikor megsimogat, megpuszil, vagy amikor a Pocakomhoz beszél.

2010. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

a fogzás nem betegség.

ez nem ok arra, hogy állandóan kézben legyen.

nem azért nem alszik és nem játszik, mert jön a foga, hanem mert te hozzászoktattad, hogy a kezedben van, és ez persze jobb neki, mint bármi más.

de te tudod.

2010. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A fogzás nem betegség, de fájdalmai vannak. Beleképzeltem magam a helyébe...

hagyom egyedül játszani, de ha látom, hogy tényleg rossz neki, megvigasztalom.

2010. márc. 1. 13:56
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom,hogy te ne hallgass senkire csak saját magadra te tudod és látod a legjobban hogy a picurod mit igényel és ha téged igényel az miért baj,szegényke azt sem tudja mi történik vele,miért fáj neki.Majd ha túl lesz rajta másként csináljátok fokozatosan vissza szokik de most ott a helyed mellette,hogy legyen aki meg puszilja,babusgassa és átsegítse ezen az időszakon,ki más ha nem a mamája.
2010. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, Te egy érző ember vagy. Köszönöm mindenkinek.
2010. márc. 1. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!