Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babám nem keresi a...

8 hetes babám nem keresi a szem kontaktust, ez baj?

Figyelt kérdés
Koraszülött, 5 héttel előbb jött. Mindenhol azt olvasom, hogy mar 1 hónaposan keresik a babák a szemkontaktust, ra tapadnak az ember arcára. Az en babam inkabb a fényeket nezi, mozgást figyeli de az arcomat nem. Ha beszélek hozza, el nézeget másfele. Egyebkent fel tudom kelteni a figyelmét de rövid ideig csak. Szociális mosolyt mar csinálja. Egy-ket gogicselo hang is kicsúszott mar. A szemkontaktus nagyon idegesít, nálatok hogy volt? Vagy még pici ehhez?
2015. jún. 19. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az autizmus miatt aggódsz? Ennyi idősen nem lehet megállíptani sajnos még:) 8 hetesen még a szemkontaktus sem mérhető:)
2015. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyen pici korban a fiam és a lányom sem kereste. Egyik sem autista - mert gondolom ezen aggódsz.

:)

2015. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem amiatt aggódók, gondolom akkor nem mosolyogna rám. Inkabb csak hogy miert nem csinálja? Le van maradva az biztos, de elvileg lassan neki is kellene az arcokat nézegetni. Vagy rosszul gondolom?
2015. jún. 19. 10:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolso es neked mikor kezdtek el az arcodat nézegetni meg szemkontaktust keresni?
2015. jún. 19. 11:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Hű azt nem tudom... Olyan 3 hós koruk körül talán.

Arra emlékszem, h sokáig nem csinálták. Vagyis nekem soknak tűnt.

Azt olvastam, hogy ez 3-4 hós korra alakul ki.

Minden baba máshogy fejlődik, lehet picit lemarad, aztán majd pikk-pakk behozza.

2015. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 LadyLoss ***** válasza:

Ó én is aggódtam emiatt. AZ én lányom nagyon nagyon sokáig kifejezetten kerülte a tekintetünket. Ilyen picinek meg egyszerűen keresztül nézett rajtunk, vagy elfordította a fejét, de az arcunkat sose nézte, sőt a hangunkra sem fordult oda. Később ahogy nőtt ez észrevétlen átalakult. Körülbelül akkor amikor már lehetett vele kommunikálni, olyan egy éves kora körül. Akkor már ha akart valamit, el tudta mondani, vagy mutogatni és ehhez már felvette a szemkontaktust. Azóta egészséges 3 éves nagylány. A húga most 5 hetes, de születése pillanatától szinte rátapad az arcunkra és a hangunkra is odafordul és hosszan nézegeti az arcunkat.

Nem egyformák a gyerekek na....:)

2015. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat! Várom meg a tapasztalatokat!

Különben találtam itt hasonló kérdéseket es sok anyuka aggódik ezen. Sokak babája csak 3 hónapos korban figyelgette az arcukat n

2015. jún. 19. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy mosolyog lehet autista:)

Miért fontos ez neked? Mi miatt aggódsz? Miért pont emiatt?

2015. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azert mert feltűnő es mert nagyon sok weboldalon azt írjak hogy mar egy honaposan pekenkazaskor felveszik a szemkontaktust meg nézegetik az arcokat. Meg h az arc a legérdekesebb a számukra. Babamon ezt nem latom, hat ezért aggódok miatta. Meg mert kora baba es azt sem tudom milyen lemaradással kell majd számolnom, mit mikor kezd csinalni es vajon az normalis időben van e? Nem az autizmus a problémám, nem vagyok arra ra kattanva.
2015. jún. 19. 22:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha bármiért aggódsz, akkor keresd fel a korai fejlesztőt a babáddal. Ott vizsgálat után megmondják, hogy kell-e a babával foglalkozni, vagy sem. Ennek az egynek látom értelmét, nem az internetes okoskodásnak. Ott magas szinten képzett szakemberek dolgoznak és pláne koraszülés estében nem árt egy állapotfelmérés.

[link]

2015. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!