Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnál hogyan érjem el a...

Kutyámnál hogyan érjem el a szem kontaktust?

Figyelt kérdés
Szinte alig néz a szemembe, és én azt hallottam ,hogy tanításnál is nagy baj ha nem a szemembe néz, hanem a klikkert vagy a jutit nézi, és ő ezt csinálja, igaz meg tudtam már neki tanítani pár parancsot klikkel ,de akkor is aggaszt ,hogy nem néz a szemembe ha tanítom meg szinte alig akkor is rövid időre . 3 hónapos kutyáról van szó
2013. ápr. 14. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlanám figyelmedbe Konrad Lorenz:Ember és kutya című könyvét!Elég sok érdekes dolog van benne, többek között leírja (és utána még jó néhány másik szakember is), hogy a kutya perifériás látása fejlettebb, mint az emberé.Ez azt jelenti, hogy jobban lát, ha csak a "szeme sarkából" néz rád, mintha közvetlenül, "szemtől-szembe". Valamint a szemkontaktus általában dominanciát, félelemkeltést is sugall, és a helyedben ennyi idős kutyánál nem erőltetném.
2013. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szemkontaktus semmi ilyen negatív dolgot nem sugall, ha pusztán annyi történik, hogy az ember megtanítja rá, hogy akaratának forrása a szeme. Ha az ember megnéz bármilyen magas szintű vizsgát, ott a kutya mindig a gazda arcába néz, ezek azonban mind magasan kézben tartott kutyák, így aztán a dominancia problémáknak főleg nem ez a forrása.


Én kétféleképp tudnám ezt megtanítani:

1. Bekondicionálod a kutyád klikkerre, s jutalmazod, ha a szemedbe néz. Jó reflexek és odafigyelés kell hozzá.

2. Mi a kutyaiskolában így tanultuk:

Mindkét kezünkbe 1-1 jutalomfalatot tettünk, s megmutattuk a kutyának, hogy mindkét kezünkben van egy. Úgy, hogy a kutya lássa a kezünkben lévő falatot, a két kezünket közvetlenül az arcunk elé tettük, majd lassan széthúztuk, kb a vállunk szélességéig. A kuty először az egyik, majd a másik falatra nézett, s ha eközben akár egy pillanatra is a szemünkbe nézett, akkor "okos" + falat.


Kb ennyi... lehet kicsit bonyolultra sikerült a megfogalmazás.

2013. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Vegyél egy jutalom falatot mutasd meg a kutyádnak de ne vegye ki a jezedből aztán vidd a szemed felé és mikor odanéz jutalmazd meg ezt csináld meg 5* után add ki azt a parancs szót ami neked tetszőleges ezt is csináld úgy 5* utána csináld ju talom falat nélkül ha nem figyel rád akk csináld meg még párszor vele és utána figyelni fog rád :)
2013. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Klikkerrel, elkapással csináltam. Hátra teszed a jutifalat tartót és mindkét kezedet is és vársz. Amikor a szemendbe néz, akkor klikk+kaja. Fontos, hogy a kaja és a kezed ne legyen szem előtt, mert az elmondásod szerint azt nézi. Ha már jól megy a dolog, akkor hozzá lehet kötni egy vezényszót is, pl. "figyel".
2013. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszhoz még annyit, hogy mivel nagyon kölyök, egy kicsit segíthetsz neki azzal, hogy sziszegsz, cuppogsz, bármilyen érdekes hangot adsz ki, amire a kutya felkapja a fejét és a szemedbe néz.
2013. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!