Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiú 94cm,15kg. Mennyi...

Kisfiú 94cm,15kg. Mennyi idősnek tippelnétek?

Figyelt kérdés
A ti fiatok mennyi idősen volt ekkora?
2015. jún. 22. 11:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

Mikor voltatok utoljára orvosnál?

Az orvos semmit nem mondott?


Mert bizony ez már túlsúly ebben a korban.

13,5-9 kg között lehet egy 18 hós gyermek.

76-88cm között van a magasság.

A gyerekeknél nem csak a genetika határozza meg a gyermek magasságát, hanem a táplálkozás is. A kövérebb gyerekek mindig magasabbak is.

De mivel egyenletesen nött, így azért ne keseredj el nagyon.

Ami nagyon fontos, hogy oda figyelj a táplálkozására. NEM diéta kell neki, hanem egészséges ételek normál mennyiségben.

Gondold végig mit esztek, mit eszik a gyerek.

Az édességgel és csokival nincsen semmi baj, ha megfelelö mennyiségben megfelelö idöben eszi.

Legyen meg a 5x étkezés, de közben semmi.

Reggeli

tízórai

ebéd

uzsonna

vacsora

Ha egy étkezésre megfelelö kalória értékü ételt eszik akkor kibirja a következö étkezésig.

Legtöbbször az a baj, hogy a gyerekek is csipegetnek.

2015. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Fiad még nincs 2 éves, magassága annyira nem vészes, egy 2 éves átlag magassága 86-92 cm között van, a 94 cm még nem olyan drasztikusan kiugró magasság, főleg ha ti is magasak vagytok. Egy 3 éves fiú átlag magassága azért inkább 100-104 cm. Az én fiam most 5 éves és 120 cm, őt is magasnak mondják, sokan iskolásnak nézik, pedig szerintem ez normális magasság 5 évesen. Ez mellé viszont csak 20 kg társul neki.

Fiadnak nagyobb a súlya, mint az átlag, de ha ez nem az miatt van, mert édességgel és fehér liszttel, szénhidráttal tömöd egész nap, hanem normálisan étkezik, akkor nem nagy gond. Orvosi vizsgálattal nem ártasz, nem-e áll valami a háttérben. Ha ti, mint szülők is magasabbak vagytok és ti is ilyenek voltatok gyerekkorban, akkor ez genetika is lehet.

Kislányom 4 éves, 109 cm és 15 kg. De, amúgy is rossz evő a lányom. Vegyes csoportba jár, van olyan csoporttársa, igaz kislány, aki már 7 éves, de 15 kg csak. Na, őt meg ezért nem engedték még iskolába, mert alacsony a súlya. Ha nem folytatódik a drasztikus súlyemelkedés, akkor ne aggódj.

Szolid diéta alatt mit értesz? Ha úgy gondolod túl sok édességet kap, akkor azt csökkentsd neki, túlsúlyban a zöldségek és gyümölcsök, szárnyasok legyenek.

Egyébként 3. gyermekem, aki fiú, most 16 hónapos és 10 kg. Na, neki meg mindig azt mondja a doki, hogy sovány, pedig rendesen eszik. Én sem voltam nagy darab gyerekként, ez a genetika.

2015. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem kövér. Masszív. Mindig is nagyobb volt a koránál. Diki megszokta, ő nagy.


Folyton tudna enni. Ritkán eszik csokit, nem iszik cukros teát. A gyümölcsöt nem szereti. Bébiételben mefeszi, de éhes marad.


Mondjátok meg, hogy lehet bapi 5 étkezést kenyér nélkül megoldani?


Kb 2 étkezés kenyeres vagy péksütis (pogácsa pl).

2015. jún. 22. 13:07
 14/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam is másfél évesen volt ekkora. Most 2 éves és 101centi 19kiló. Egyáltalán nem kövér.
2015. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos, 88 cm és 12,5 kg. Szerintem annyira nem vészes így a súlya sem a fiadnak.
2015. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam még nincs 2,5 éves, 92 cm és 14 kg, születésétől fogva mindig is mokányabb, izmosabb volt az átlagnál, és tény, hogy jó étvágya is van, husis, de a legkevésbé sem kövér.


Ahogy felnőttként sem lehet bepréselni mindenkit egy tól-ig normális súlytáblázatba, úgy látatlanban egy gyereket sem lehet, a legfontosabb a csontok-izom-és testzsír aránya és ezt pusztán a kg alapján nem lehet megítélni, sokszor látványra már inkább, pontosan viszont csak műszerekkel.

2015. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kb. ennyi lehetett másfél évesen, mivel két éves státuszon 97 cm és 17 kiló volt...ő is igen masszív :) Ha mindig is nagyobb volt, szerintem ne aggódj, elkezd mozogni, nyúlik, és nem lesz kövér. Az enyém a 4 éves státuszon 114 cm és 20 kiló volt, olyan 2,5-3 kor óta inkább csak nyúlik. Most épp kimondottan vékonyka, pedig elég husi baba volt.
2015. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. jún. 22. 13:53
 19/20 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a gyümölcsöt nem szereti. Gondolom ez helyett akkor valami péksütit kap. A kenyeret nem lehet kivonni a táplálkozásból, de lehet venni egészségesebb kenyeret is, mint a fehér kenyér.
2015. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém másfél éves, 84cm és 10,2kg. :))


Szép nagy gyermeked van! :)

ÉN fiaim másfél évesen:

11,4kg és 86cm, 84cm és 11,1kg valamint 83cm és 10,7kg-osak voltak.


Nagy a fiad, de ahogy mások is mondják, vannak kicsi és vannak nagy emberek felnőtt korban is. Nyilván nem lehet mindneki egyforma. A fiad átlag feletti, de ez nem jelent bajt.

Cukros lisztes dolgokat, amennyire tudod kerüld, vagy egészségesebbel pótold, ezzel nem ártasz a nagyfiadnak. :)

2015. jún. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!