Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, ha a baba egész...

Normális az, ha a baba egész éjjel nem pisil, és nappal is csak keveset, amellett, hogy fél liter folyadékot iszik naponta?

Figyelt kérdés

6 és fél hós a baba,"barátnőmé".Nem hinném,hogy ez normális,de ő váltig állítja.Ő az,aki babájának kemény a kakija(volt már kérdésem)Tanárnő az anyuka,tanácsokból nemhogy nem kér,azt csak ő oszthatja,pedig első babás.Eddig a kislány kakilásán voltam kiakadva,de a mai séta alkalmával beszélgettünk,és azt mondja neki nem is pisil éjjel,szárazan veszi ki a pelust.

Az én lányomnak reggelre,csordultig van pisivel,pedig csak kb 150ml teát iszik,és nappal is van bőven.



Már iszonyatosan sajnálom a kislányát,egyszerűen nem tudok napirendre térni a dolgaik felett.Tudom,az ő dolguk stb.nem okoskodni szeretnék,csak megerősítést,hogy nem vagyok hülye,mert ő rákontráz,és azt mondja az nem normális,ami az én babámmal van,és hangoztatja mindenki előtt,hogy felelőtlen vagyok,hogy nem viszem orvoshoz.Már lassan úgy néz ki,hogy fertőzőek vagyunk,a másik barátnőjével úgy néznek rám mint az ufóra.


Mindennap a sétánk egy rohaadt rémálom,mindennap megkapom,hogy a babám 100 kiló,nekik ekkora ugyan nem kéne(6 és fél hós,8 kiló)és én és a babám minden csak jó nem.Pedig már Isten bizony,nem is merek szólni,mert úgyis belém kötnek,de ma lemérték a lányom az orvosnál,ők is ott voltak,megkérdezték mennyi,és kifakadtak.Utálok már kimenni az utcára,elkerülni nem tudjuk egymást.


Csak a gyerekemet sajnálom,mert nem akarom,hogy ki legyek közösítve,mert azzal a gyerekem is ki lesz majd nyáron,mikor már tudnának egymással játszani.Viszont a megalkuvástól felfordul a gyomrom,háborog a lelkem.


2010. márc. 1. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Szia4ez nem is barátnő! És szerintem is nagyon gáz hogy nem pisil a babája!Lehet vese baja van erre nem gondol? Az én babám sokat iszik és sokat is pisil. De ne foglalkozz vele majd rájön..
2010. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a legdurvább,hogy tényleg nem volt neki soha beteg még a baba(Isten ments,nem is kívánom)így tényleg nagyon nehéz meggyőzni.Nem tudom,mik lehetnek ezeknek a dolgoknak a hosszútávú következményei,de olyan kis édes az a kislány...ha látnátok...
2010. márc. 1. 20:44
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy az én babám 7 hós lesz hétvégén és majdnem 8 kiló.ÉS egyáltalán nem körér.Miről beszélnek ezek?A te babád pontosan jó súlybab van:)!

1.vagyok

2010. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Őszintén hathósan teljesen normális a nyolc kiló. Ettől függetlenül érthetetlen, miért taplók és szórakoznak veled meg a picid súlyàval. a fiam hathós korától nem pisil éjjel semmit. Teljes száraz a pelusa. Napi fél liter tápi meg egyebeket iszik, szóval iszik, nem sokat ugyan, de éjjel nek pisil. Mióta mászik, a virágok mögé bujik kakilni is. Én a védőnőt kérdeztem, miért nem pisil éjjel, annyit mondott, ezek a kicsik hamarabb lesznek szobatiszták valamivel. A darabos kaki a kevés folyadékbeviteltől lehet, gyakrabban kéne vizzel/teával/ gyümölcslével kínálni a babót, azzal, amit szeret inni, a kaki is megoldódna. Bár a fiamnak tápit kellett emiatt váltanom, ami rendbe is tette. Nagyon rossz lehet igy sétálni, én módositanám a sétákat délelöttről délutánra, hátha nem kéne nézned a képüket. Amugy meg ne hagyd magad!
2010. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Egy dolgot árulj el: ha ennyire nem értesz vele egyet, ahogy ő neveli a gyereket, te meg azzal, ahogy ő neveli a gyerekét, akkor mi a csudáért vagytok barátnők??? Miért mentek együtt sétálni???

Menj külön és máris nem kell háborogni a lelkednek. És nem lesz rémálom.

Sétálj kettesben a babáddal, vele foglalkozz, ne mással. Én sose járok mással, nem mással akarok foglalkozni, hanem a gyerekkel.

Ne aggódj, lesz majd gyerek, akivel játszon a gyereked, ha akkora lesz.

És ne foglalkozz más babájával, akkor majd ők se foglalkoznak a tiéddel.

Ilyen egyszerű.

Engem zavar, hogy itt tárgyalod ki a "barátnődről" a véleményedet... Nem szép dolog.


Mellesleg az ő véleményüket te se vagy hajlandó elfogadni. Pedig lehet néha nekik is igazuk. Nekem a fiam 13 hónapos és 8 kilós...

2010. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnállak, mert nagyon gáz, ha valaki folyamatosan versenyezteti a gyerekét, és a tied béna, az övé meg zseni. Szerintem nem kellene vele foglalkoznod, csak magadat idegesíted, nem éri meg. Ha piszkál, bólogass, hogy igaza van, és ha dokihoz küld, mondd, hogy már voltál, a doki szerint teljesen jól van a babád, és sokkal okosabb, fejlettebb a korabeli gyerekeknél:)

Ha a véleményemet kérdezed, akkor a barátnőd hazudik, nem létezik, hogy az a gyerek egész éjjel egy cseppet sem pisil Ha mégsem, akkor valami baja van, az meg látszana rajta. Jövő héten már a barátnőd lánya önállóan ül a bilire, és szól, hogy pisilnie kell, nem? Nem tudom mennyi idős a gyerek, de alap a napi 6-7 pisis pelus, ha olyan okos, akkor erre azért biztosan figyel.

Ahelyett, hogy bosszankodsz, inkább nézd őket kicsit kívülről, és szórakozz jól. Kész szociológiai tanulmány lehet, tekints rá így. Ha látja, hogy lepereg rólad amit mondanak, akkor le fognak róla szokni. Mert az nem izgalmas:)

Szóval nyugodj meg, nem kell megalkudni, de a rossz szórakozás is jobb mint az unalom, hát nevess rajtuk:D

ҝ

2010. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,igazad van,nem muszáj velük sétálni,de egy kisvárosban lakunk,egy kórházban,ugyanakkor szültünk,együtt sétálunk fél éve,igaz én hátul kullogok,néha kimegyek délután inkább,de elkerülni nem tudjuk egymást.

Hidd el,nem kibeszélni akarom,csak nincs kinek panaszkodnom,és talán nem is voltam 100%-ig biztos az igazamban,nem vitázok vele.

Amúgy nekem mindig kibeszélik egymást,pénzügyi gondokat,kölcsönkéréseket,férjgondokat,mindent,pedig nem kérdezem,nem is érdekel.Én csak lehet,hogy panaszkodni szerettem volna kicsit,nincs kivel beszélnem arról,hogy vagyok fél nap leoltva.

Talán elkullogok továbbra is hátul,a babámnak szeretnék barátokat,én tudom milyen egyedül felnőni.

2010. márc. 1. 20:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak is,nagyon jólesett,és igazad van.Lehet,hogy azért bántanak,mert engem lehet,bizonytalan,határozatlan vagyok,és illemből nem szólók vissza,inkább hallgatok,megvonom a vállam.Én egyszerűen nem tudok vehemens lenni...pedig a babámért már illő volna lehet.
2010. márc. 1. 20:58
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Ne kullogj utánuk!!!keress másik barátnőt!Én megértelek amúgy.

Ja akinek meg 13hósan 8kg a babája inkább az nagyon kicsike.

1.voltam

2010. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan panaszkodj, attól megkönnyebbülsz:) Ilyenkor olyan jólesik az embernek kiírnia magából nem? És az is jó, hogy sokan meghallgatnak, és reagálnak. Ha erre van szükséged, nyugodtan panaszkodj. Mivel nem tudjuk, kikről van szó, nem is igazi kibeszélés ez szerintem, csak kisebb panasznap:) És tényleg tessék szórakozni inkább rajtuk, mint bosszankodni:)

ҝ

2010. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!