Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kapta meg fiam a 2 hós...

Most kapta meg fiam a 2 hós oltást. Ha hőemelkedése lenne, hány foknál adjak neki kúpot?

Figyelt kérdés
Fenékben mérem neki, elvileg abból le kell vonni fél fokot. 6 kilós a babám. :) Még nincs semmi baja de 12-kor volt a szuri es most egy kicsit nyűgös.
2015. jún. 23. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve rosszul kérdeztem! Láznál kell csak már hőemelkedésnél is adni a kúpot? Szóval hány foknál?
2015. jún. 23. 20:49
 2/8 anonim ***** válasza:
En hagynam kicsit dolgozni a kis immunrendszeret. En nem adnek hoemelkedes eseten, kb 38,5tol csillapitanam. Viszont ugye attol, hogy nem lazas, meg fajhat neki a szuri helye vagy ilyesmi, es mivel szolni nem tud, igy sirni fog. A kup az pedig laz- es fajdalomcsillapito, tehat ne csak a lazat merd. Az enyem nem volt lazas, viszont nagyon nagyon sirt, igy adtam neki
2015. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hõmérséklet emelkedésének mértéke szerint 37-38 Celsius fok között hõemelkedésrõl, 38-39 között mérsékelt lázról, 39-40,5 között magas lázról, 40,5 felett orvosi szóval hiperpirexiáról beszélünk.

Ha 38fokot már elèrte, adj neki fél kúpot! Én is úgy csináltam.. A szűri helyét meg borogathatod vizes borogatással mert az fájhat neki!

2015. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen borogassam? Ha sír miatta es piros? Most mondjuk elaludt. Azt se szeretnŕm ha megfázna a hideg borogatástól.
2015. jún. 23. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont azért kell mert piros, és azért sír mert fáj neki!:(

Nem fog megfázni, rörülközöt kicsit vizezd majd be, ne jeges vízzel csak hideggel, hamarabb meg fog neki gyógyúlni!

Üdv!:)

2015. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 38,5 fok fölött szoktam adni, de ilyen picinek lehet, hogy már 38-nál adnék. Amúgy a súlyának mi köze a kérdéshez?
2015. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védönö azt mondta ne mérjem ha nem látszik rajta h rosszul van de estére adjak felet
2015. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a köze hogy úgy olvastam valahol h 6 kg alatt csak fél kúpot kell adni.
2015. jún. 23. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!